SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 15.10.2018

Adalet paranoyası


Hepimiz kötü günler geçiriyoruz. Ülkemiz, yakın coğrafyamız ve Dünya, içimizi karartan, umutlarımızı yok eden olaylara sahne oluyor. Akşam haberleri, ana haber bültenleri çekilmez geliyor bizlere.

 Yaşam bizim  için vazgeçilmez. Ancak vazgeçilmezden vazgeçiyoruz.

 Zaman, kaçma zamanı kimilerine. İnsan aklının çözümleyemediği problemleri yok sayar. Acizlik değildir bu. Sadece pratikte çabuk sonuca gitme isteğinin sonucudur yok saymak. Parçayı bırakıp bütüne odaklanırız. Oysa ki parça olmadan bütün var olamaz.
 Sınav manyağı olan gençlerimize verilen öğütler gibi birşey bu.
``Yapamadığın soruyu atla evlat. Sonra dönüp çözmeye çalışırsın.``
 Ne kadar ahmakça bir akıl vermedir bu. Hayat gerçekten çözemediğiniz problemler için yeterli zaman verecek midir hepimize? Geriye dönüp işleri yoluna koyabilecek miyiz?

 Bıkkınlık ile kutuplaştırılıyoruz. Dayatma ile kontrol altına alınıyoruz. Negatif bilinmeyenlerle köleleştiriliyoruz. Alev alev yanıyor memleketin dört bir yanı. Biz bu ateşin içine çekiliyoruz yavaş yavaş. Sol-sağ ile çekildik bir taraflara. Sünni-Alevi ile, Türk-Kürt ile.

 Kuvvetler ister ayrı olsun ister bir, bu halk terörize edilerek provake edildi geçmişte. Şimdi bir Gezi Parkı çıktı. Ardından Rabia, sonrası Allah Kerim ne ola?
 Bu günlerde Devlet, Hükümet, Muhalefet, yine el ele, kol kola Mısır ve Suriye başta Türkiye Halkına birşeyler dayatma havasında.

 Ne için halk terbiye ediliyor. Bu memleketten yine ne isteniyor?
 Ana haber bültenleri Suriye kimyasal silah tartışmaları ile başlıyor; Mısır demokrasisi ile sona eriyor. Halk artık yediğini çıkarmak üzere. Suriye için askeri operasyon müzakereleri başlıyor. Türk Ordusu başıboş bir iç savaşın içine mi sürüklenmek isteniyor?

 Bütün basın ve yayın organlarının aynı anda adaletsiz Dünya çığırtkanlığı yapmasının sebebi nedir? Türkiye mi adaleti sağlayacak? Biz süper güç mü olduk? Yoksa basat güç konumuna mı yükseldik?

 Bu arada Anayasa tartışmaları çıkmaza girerken. Halk öğlen uykusuna, Suriye ve Mısır ile mi yatırılıyor?

 Bu sefer sorular fazla oldu. Aklı selim olan cevabı zaten biliyor.

 Benden bu kadar. Saygılarımla Güney Marmara...
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 941