SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

İŞTE MHP' NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

İŞTE MHP' NİN SEÇİM BEYANNAMESİ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçim beyannamesini açıkladı. Bahçeli "Malul sayılmayan gazilere gazilik unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün gayret ve samimiyetimizle mücadele edeceğiz, inşallah da başaracağız" dedi.26.05.2018 17:44

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket  Partisi'ni TBMM'de çok daha güçlü, layık olduğu, sözü geçen bir mevkiye mutlaka  taşıyacağız." dedi. 

Bahçeli, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen Seçim Beyannamesi ve Aday  Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, MHP'nin yarım asırlık onurlu  mücadelesinde karşılaştıkları nice imtihanları, badireleri,  belaları aşmayı  bildiğini söyledi.

Bahçeli, "Nereye gittiğimizi biliyoruz, ne yaptığımızı biliyoruz, ne  yapacağımızı da biliyoruz.  Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin  edermiş, çok şükür biz dalımızdan savrulmadık, kökümüzden de hiçbir zaman, hiçbir  şart altında Allah şahit ki ayrılmadık." diye konuştu.

MHP'nin gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk  milletinden aldığını vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin faydasına olmadığına  inandığı her hareket karşısında tek başına da olsa sonuna kadar duracağını  belirtti.

MHP'nin böylesi bir son karar anı geldiğinde kimsenin desteğini ve  himayesini aramak gibi bir yanlış içine düşmeyeceğini dile getiren Bahçeli,  "Geçmişimiz tanıktır, Yeri gelir Yunus olur gönüllerle buluşuruz, yeri gelir  Yavuz olur hainlerle kıyasıya, kıran kırana uğraşır, onları perişan ederiz. Bizim  safımız Türk milletidir. Bizim yönümüz Türkiye ve Türk-İslam dünyasıdır."  ifadesini kullandı.

Gönüllerinde "Kızıl elma" ülküsü, göğüslerinde ülkücü olmanın şeref  nişanesini taşıdıklarını aktaran Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

"Türklük boynu bükük durmasın istiyoruz. Yüce dinimiz İslam solmasın,  sinmesin, sönmesin çabasındayız. Milliyetçilik horlanmasın, millet dağılmasın,  vatan parçalanmasın azmindeyiz. Bin yıllık kardeşliğimiz tahrip ve talan olmasın  iradesindeyiz. Bu itibarla milli bekayı ön şartsız müdafaa ediyoruz. Türkiye’nin  aç hürler, tok esirler ülkesi olmaması için çalışıyor, çırpınıyoruz. Gönlümüzde  millet sevgisi, yüreğimizde Allah aşkı, şuurumuzda tükenmeyen dava sevdasıyla  daha güçlü bir Türkiye'yi amaçlıyoruz. Daha huzurlu, daha gelişmiş, daha  yükselmiş bir millet varlığının arayış ve arzusu içindeyiz."

Bahçeli, asla davalarından dönmediklerini, hesabi değil hasbi  davrandıklarını, çıkarlarını, günübirlik hevesleri, saman alevi gibi yanıp sönen  heyecanları değil, milli ve manevi değerleri düşündüklerini söyledi.

MHP'nin geride kalan 49 yılı onca saldırı, kumpas, tezgah ve tuzaklara  rağmen gururla yaşadığını, millete feda edilmiş ömürlerle destan destan  yükseldiğini ifade eden Bahçeli, "Önümüzde yeni ve tarihi bir imtihan  vardır. Geleceğin Türkiyesinin temelleri cumhurun ittifak ruhuyla  atılacaktır. İstiklalimize pranga vurmaya çalışan ilkesiz ve iradesiz güruh  cumhurun ittifak duruşuyla kazınacak ve kaybedecektir." dedi.

24 Haziran seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en kritik, stratejik ve  mühim karar anlarından biri olduğunu vurgulayan Bahçeli, "İnanıyorum ki, 24  Haziran'da Türkiye 'Al Bayrak Sistemi'nde buluşacak, 'Üç Hilal'de uzlaşacak,  'Cumhur İttifakı'nda kucaklaşacaktır. 24 Haziran Türkiye'nin kader anı, tünelden  önceki son çıkışıdır. Geride kalan yıllarda, mükafatı çile, madalyası yara,  armağanı şehadet olan milliyetçi-ülkücü hareket, Türkiye'nin geleceğinde artık  tam ve kesin söz sahibi olacaktır." diye konuştu.

"Ekonomik tetikçileri devreye soktular"

Emperyalist odakların Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak istediğini,  milletten intikam almak için fırsat kolladığını anlatan Bahçeli, ekonomik  tetikçilerin devreye sokulduğunu, ülkenin her tarafının çevrelendiğini söyledi.

Özellikle son 10 yıldır süregelen, devamlı ağırlaşan, derinleşen vahim  bir operasyon süreciyle Türkiye'nin zehirlenmesinin, milli birlik ve dayanışma  ruhunun zedelenmesinin hedeflendiğini dile getiren Bahçeli, terör örgütleri bu  amaçla öne çıkarıldığını bildirdi.

Bahçeli, bölgesel ve küresel senaryoların Türkiye'nin sırtını yere  getirmek için sahnede olduğunu ifade ederek, "Sanal darbe davalarıyla denediler,  başaramadılar. Gezi olaylarıyla denediler, başaramadılar. Çukur ve hendek  terörüyle denediler, başaramadılar. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son  kozlarını oynadılar, yine başaramadılar." sözlerine yer verdi.

Hainlerin durmadığını, PKK, FETÖ, DEAŞ, PYD, YPG ve DHKP-C'nin  birbiriyle paslaşıp Haçlı emellerini canlı tuttuğunu belirten Bahçeli, ülkenin15  Temmuz’da son iki asrın en vahşi işgal girişimlerinden birisine maruz kaldığını,  ancak muvaffak olamadıklarını anlattı. Bahçeli, çünkü Türk milletinin kutlu bir  ayaklanışla, muazzam bir dirilişle tanklara, toplara, mermi ve bomba fırlatan  helikopterlere, uçaklara göğsünü gerdiğini kaydetti.

 Hain ve hasmane niyetlerin bitmediğini, zaaf anının beklendiğini ifade  eden Bahçeli, "Türkiye'nin içine düştüğü tehlikeli durum karşısında siyasetimizi  ve stratejik duruşumuzu tekrar gözden geçirmeliydik. 15 Temmuz öncesi gibi  olamazdık, davranamazdık, böylesi bir siyaset takip edemezdik. Lütfen  sorgulayınız, 1918'de işgal altındaki İstanbul'da kolları sırmalı, göğsü madalya  ve nişanlarla dolu bir nazır olmak mı evladır, yoksa tam bağımsız Türkiye  Cumhuriyeti'nin dağlarında koyun otlatan bir çoban olmak mı revadır? Tutsak bir  makam ve şöhret sahibi olmak mı makbuldür, yoksa hiçbir mihraka mihnet etmeyen,  hiçbir çevreye aman dilenmeyen onurlu, dik başlı, bağlantısız sıradan bir insan  olmak mı makuldür?" ifadelerini kullandı.

MHP'nin Türk tarihinin haklarını savunduğunu, Türk milletinin ruh  kökünü, öz değerlerini, milli kimliğini çiğnenemez namus saydığını belirten  Bahçeli, şunları söyledi:

  "15 Temmuz sonrasında milli birlik ve beraberlik hukukunun hakim ve  hadim olmasını arzu ettik. Normalleşme sağlanasıya, huzur ve istikrar temin  edilesiye kadar verdiğimiz sözlerden, gösterdiğimiz sağlam duruştan caymama  iradesini ispatladık. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.' diyoruz. Biz  bu ülkeyi, bu vatanı, bu milleti karşılık beklemeden, ödül, iltifat ummadan  sevdik. Sevmekten de yorulmayacağız, gönülleri kazanma mücadelemizden sapma  göstermeyeceğiz. Kimsesizlerin sesi, mazlumların sözü, garibanların eli,  masumların nefesi, mağdurların yumruğu olacağız. Başaracağız, başaracağız,  Milliyetçi Hareket Partisi'ni TBMM'de çok daha güçlü, layık olduğu sözü geçen bir  mevkiye mutlaka taşıyacağız. "


Etiketler: MHP

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.