SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

GÖRÜŞMELERİ AKŞENER DEŞİFRE ETTİ

GÖRÜŞMELERİ AKŞENER DEŞİFRE ETTİ
'Ortak aday' konusunda CHP ve Saadet Partisi'yle yapılan görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Meral Akşener, 'Bana yapılan baskılara karşı koydum. Sayın Abdullah Gül'ü kabul etseydim milletvekili adayıydım' dedi.07.06.2018 17:56

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Bağdat Caddesinde partisinin seçim ofisini açtı.

Burada açıklamalarda bulunan Akşener şöyle konuştu:

"Herkes bir çatı adayı üzerinde dururken, beni de bu konuda ikna için çok büyük gayretler sarf edilmişken, çatı adaya karşı olan Meral Akşener'in bu tutumunun bugün Türkiye'de nasıl bir seçimle karşı karşıya olmamızı sağladı; pek çok adayın var olduğu, Sayın Erdoğan'ın da insicamının bozulduğu, bir süreci birlikte başardık. Ama ben de bana yapılan baskılara karşı koydum. Sayın Abdullah Gül'ü kabul etseydim milletvekili adayıydım. Seçmen ise Sayın Erdoğan ile Gül arasında tercihte bulunmak zorunda kalırdı. Bugün, 'kim geçecek, nasıl olacak' diye seçim hakkında konuşmak lüksüne sahipsiniz. Dolayısıyla OHAL üzerinden seçime gitmemize rağmen herkesi umutlandıran bir seçim kampanyasıyla karşı karşıyayız. Bunun içindeki payımın düşünülmesini rica ediyorum."

CHP, HDP, SAADET PARTİSİ ANLAŞMIŞTI

Akşener, salı akşamı katıldığı "Teke Tek" programında da Abdullah Gül'ün ortak adaylığı konusunda CHP, HDP ve Saadet Partisi'nin anlaştığını ancak kendisinin karşı çıkmasıyla Gül'ün "ortak aday" olamadığını söylemişti.


Etiketler: İP - MERAL AKŞENER - MİLLET İTTİFAKI

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.