SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

BOSTAN: HAİNLERİN SAYISI YÜZ BİNLERİ BULUYOR!

BOSTAN: HAİNLERİN SAYISI YÜZ BİNLERİ BULUYOR!
AK Parti Milletvekili Kasım Bostan: "15 Temmuz sonrası hainlerin peşine düşüldüğünde, şeytana ruhunu satanların, orduda, emniyette, yargıda, bürokraside ve toplumun diğer kesimlerinde sayılarının yüzbinlerce olduğu görüldü."18.07.2017 14:20

AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım BOSTAN TBMM Genel Kurulunda konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım BOSTAN TBMM Genel kurulunda 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında gündem dışı söz aldı.

BOSTAN’IN Konuşmasından satır başları şöyle;

"Varlığımızı ortadan kaldırmaya yönelik teşebbüsler, Türk milletinin basireti, direnci, yiğitliği ve cesareti hürriyet ve bağımsızlık tutkusu sayesinde her seferinde hüsranla sonuçlanmıştır.

Bağımsızlık ve özgürlük uğruna bu topraklarda yüzyıllar boyu mücadele etmiş, bedel ödemiş Türk milleti, bu tarihsel duruşu sebebiyle defalarca varlığına kast eden ihanetlere, isyanlara ve saldırılara maruz kalmıştır. Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz 2016 tarihinde bu ihanetlerin en büyüklerinden birini yaşadık. Tamamen yerli görünüşlü fakat milletimizin ve İslam medeniyetinin ezeli düşmanları yıllardır sabırla ve bir sır perdesinin arkasında itinayla hazırladığı, Müslüman görünümlü ancak şer odaklarının hizmetindeki mekanizmayı harekete geçirdi. Türk milleti; milletin ordusunda muvazzaf ancak kimlik ve kişiliklerini şeytana satmış, yiğit Türk askerimizin üniformalarının içinde saklanmış teröristler, milletin malı olan uçakları, tankları, silahları ilk kez acımasızca milletimizin üzerine doğrulttular. Füzeler, bombalar ve mermilerle 249 vatandaşımızı şehit ettiler ve binlercesini yaraladılar.

Bugünümüzü o geceki şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Onları daima minnetle yâd edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla F-16’lara, helikopterlere, tanklara, tüfeklere meydan okuyarak sokaklara dökülen halkın cesareti hainlerin büyük planlarını alt üst etti. Kazan’da, Çengelköy’de, Saraçhane’de Boğaziçi Köprüsü’nde Genel Kurmay önünde, Mecliste ve daha birçok yerde, gencinden yaşlısına kadar korkusuzca mücadele veren ve meydanları hainlere dar eden Yüce Türk milletinin ferdi olmaktan elbette gurur duyuyoruz.

15 Temmuz sonrası hainlerin peşine düşüldüğünde, şeytana ruhunu satanların, orduda, emniyette, yargıda, bürokraside ve toplumun diğer kesimlerinde sayılarının yüzbinlerce olduğu görüldü.


Son bir yıldır devletin tüm gücüyle verdiği mücadele, bu hain yapının her zerresinin tespit edilmesi, temizlenmesi ve 15 Temmuz’da devletimize ve milletimize etmiş oldukları ihanetin cezasını çekmeleri içindir. Ancak iyi gizlenmiş ve sürekli pusuda olan, sayısı yüzbinlerle ifade edilen hainlerin tespiti ve yargılanmaları kolay bir iş değildir. Hainlerin sayılarının çokluğu yanında, yıllardır edindikleri kumpas tecrübeleri ve yandaşlarının da katkılarıyla her türlü hukuki karartma, aldatma, yanıltma ve kamuoyu oluşturma gayretlerine rağmen yargılamalara başlandı.


Yargı, emniyet ve istihbarat birimlerimize düşen görev gerçeği aydınlatmak ve hainleri cezalandırmaktır. Bunu yaparken de masumların zarar görmemesi için azami gayretin gösterileceğinden kuşkumuz yoktur. Ancak 15 Temmuz’u planlayanlarla uygulayanların ve onlara destek verenlerin, hesap verme dönemlerine de şahit olacağız.


Türkiye aleyhine her tür faaliyetin yanında yer alan ve bundan çekinmeyen uluslararası gücünde destek verdiği bu tür eylemler, yargının ve yargıya yardımcı olan diğer kurumların omurgalı ve itinalı duruşları, sabırlı ve fedakâr çabaları ile en seri şekilde sonuçlanacaktır.


Kurtuluş Savaşı’ndan sonra şimdi de var oluş savaşı vermekte olduğumuzu unutmadan hareket etmek zorundayız.


Güçlü bir Türkiye’yi her daim varlığına tehdit olarak gören Batı ve onun eteğinde gizlenen şer odakları Türkiye’nin aleyhinde her türlü politikayı izlemeyi devam edecektir. Onlarla baş etmenin yolu her türlü ayrılığa rağmen vatan söz konusu olduğunda, sorgusuz sualsiz bir araya gelebilen millet olmaktan geçiyor.


Bu duygu ve düşüncelerle, Bu vatan uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, tüm gazilerimize ömür boyu sağlıklı yaşam diliyorum."


Etiketler: KASIM BOSTAN

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.