SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

AK Parti Sözcüsü Ünal: Şu anda istifası istenen başkan yok! Ama...

AK Parti Sözcüsü Ünal: Şu anda istifası istenen başkan yok! Ama...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,"Biz teşkilat ve belediyeleri elden geçireceğimizi söyledik. 2019 yılında özellikle İstanbul ve Ankara'da bir sorun yaşamak istemiyoruz. Performans kriterleri çerçevesinde değerlendirme sürüyor.Şu anda istifası istenen beledi başkanı yok. Ama bundan sonra olmayacak anlamına gelmez. Yıl sonuna kadar çalışmamızı tamamlayacağız"dedi. 04.10.2017 11:07

AK PARTİ'DE BELEDİYE BAŞKANLARININ İSTİFA EDECEĞİ İDDİALARI...

Bazı belediye başkanlarının istifa edeceği iddialarıyal ilgili de konuşan Ünal'ın açıklamalarının satır başları şöyle: "Burada kafaların karışık olmasını gerektiren bir durum söz konusu değil. Bu dezenformasyon ciddi anlamda herkesi rahatsız ediyor. Biz AK Parti olarak yapmak istediğimiz her şeyi net bir dille kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bazı iletişim kazaları dünyanın heryerinde olabilir.Cumhurbaşkanımızın siyasete geri dönüşü ile birlikte, Cumhurbaşkanımız  '1. Teşkilatlarımızı yeniden değerlendireceğiz. 2. Belediyelerimizi gözden geçireceğiz. 3. Hükümete de "180 günlük eylem planınızı hazırlayın, bize getirin. Ne yapacaksınız bizimle paylaşın' dedi. Yüzde 50+1 almak kolay değil. Bu çerçevede biz teşkilatlarımızla ilgili şu ana kadar ciddi değişiklikler yaptık. En son 4 il başkanımız değişti. 

"BÜYÜKŞEHİRLERDE 2019'DA SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORUZ"

Belediyelerimizle ilgili de yerel yönetimler başkanlığımızın bizzat, belediye başkanlarımızın kendilerinin talep ettiği, "kendi performanslarınızı bizimle paylaşın" dedik. Borçlanlarından, ihtiyaç ve taleplerinden seçim öncesi vaatlerina kadar, bunların ne kadarını gerçekleştirmiş, gerçekleştirmemiş, bunlar düzenli olarak zaten yerel yönetimler başkanlığımız ile paylaşılıyor.  Sorun yaşamak istemiyoruz. Özellikle 2019 yılında İstanbul ve Ankara'da sorun yaşamak istemiyoruz. Başarısızlığa asla tahammülümüz olamaz. Bu çerçevede yaptığımız değerlendirmelerle de belediye başkanlarımızla görüşüyoruz. Kılıçdaroğlu çıkmış, "istifa eden ya yolsuzluk yapmış ya Bylockçudur" diyor. 

Sandıkla seçilenin sandıkla gitmesi gerekir evet, bizim en çok mücadelesini verdiğimiz konu budur. Bir ille ilgili karar verilirken oturulup 2 kişinin istişaresi değildir. O ilin milletvekilleri ile, ilçe, il belediye başkanları ile istişare edilir. İl başkanımız, milletvekilimiz, teşkilatlarımız, kadın, gençlik kollarımızın hepsi bir takım mantığı ile çalışırlar. Bir sorun çıktığında bu il başkanından kaynaklanıyorsa biz il başkanımızı çağırırız. "Bazı aksamalar var, sen buraya uyum sağlayamadın, seni başka bir yerde değerlendirelim" deriz. İl başkanımıza diyoruz ki; teşekkür ediyoruz. 

'ŞU ANDA İSTİFASI İSTENEN BELEDİYE BAŞKANI YOK'

Belediye başkanlarımız ile ilgili de şu anda değerlendirmelerimiz devam ediyor bu çerçevede. Şu anda genel merkezin herhangi bir belediye başkanından istifa talebi olmadı ama bundan sonra böyle bir durum söz konusu olmayacak anlamına gelmiyor. 

'GÜNDEMİMİZDE ERKEN SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL'

Bizim şu anda hiçbir şekilde gündemimizde bir erken seçim söz konusu değil. Türkiye'yi böyle bir ortamda bir de erken seçimle Türkiye'yi meşgul etmek çok büyük bir haksızlık olur.


Etiketler: AK PARTİ

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.