SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.09.2018

YENİ BAŞKAN İSTEMEZSE BIRAKIRIM

YENİ BAŞKAN İSTEMEZSE BIRAKIRIM
Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk, FIFA’lık oldukları Andre Santos ile anlaşmak üzere olduklarını belirtti. Başkan Remzi Boncuk ayrıca yeni seçilecek Büyükşehir Belediye Başkanı'na kulüple ilgili dosya sunacaklarını, yeni Başkan kendileriyle çalışmak istemezse görevi bırakabileceğini de belirtti.04.11.2017 09:55

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Bocuk, FIFA’lık oldukları Andre Santos ile anlaşmak üzere olduklarını söyleyerek, "Bugün oyuncu ve avukatından cevap bekliyoruz. Bu borç için bir bankadan 500 bin Euro kredi talep ettik" dedi. 


TFF 1. Lig takımların Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Bocuk ve Teknik Direktör Can Cangök, düzenledikleri basın toplantısında FIFA’da olan dosyalar ve İstanbulspor maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk, FIFA’lık oldukları Andre Santos ile anlaşmak üzere olduklarını belirtti.

Başkan Remzi Boncuk ayrıca yeni seçilecek Büyükşehir Belediye Başkanı'na kulüple ilgili dosya sunacaklarını, yeni Başkan kendileriyle çalışmak istemezse görevi bırakabileceğini de belirtti.

Boncuk şunları söyledi:

 “Balıkesirspor kulübüne FİFA’dan yazıda kulübümüzün Andre Santos’a 490 bin Euro borcun 586 bin Euro Avukatlık masrafı ile birlikte 626 bin Euro’yu ödememizi istedi. Santos’a toplamda 656 bin Euro borcumuz var. Bu oyuncu ve avukatı bizi çok zor şartlarda zorluyor. Futbolcu 300 bin Euro’yu peşin alayım geri kalan kısmı 3 taksitte ödememizi istedi. Santos Portekiz’de vergi dairesinin alacağı vergiyi de ayrıca istiyor. Futbolcu ile Balıkesirspor arasında bu yapacağımız yeni protokole FIFA karışmıyor. Ben bu protokolü imzalarsam ölüm fermanı gibi protokol olacak. Oyuncu protokol ile peşin 250 bin Euro istiyor. Bir haftadır oyuncunun avukatı ile görüşmelerimiz sürüyor. Bugün oyuncu ve avukatından cevap bekliyoruz. Bu borç için bir bankadan 500 bin Euro kredi talep ettik. Bu kredi çıkarsa oyuncuya tüm borcumuzu kapatacağız. Ama bankadan kredi çıkıncaya kadar oyuncunun hesabına bir kısım para yatıracağız ve FIFA ya yazımızı yazıp kısmi ödeme yaptığımızı bildireceğiz.

PARA CEZASINI GÖZE ALACAĞIZ

FIFA'dan 3-6 puan cezası hemen gelmiyor. FIFA yönetim kurulu toplanınca ceza olayı ortaya çıkıyor. Santos dosyasında disipline gitmeyi göze aldık. FIFA bize 15 veya 20 bin İsviçre Frank’ı ceza veriyor. Biz bu para cezasını göze alacağız. Bu paranın Yüzde 50’sini ödeme gücümüz var. Bankadan kredi çıkarsa Andrea Santos’un tüm borcunu ödeyerek dosyasını kapatacağız. Biz iyi niyetliyiz. Borcumuzu ödemek için çabalıyoruz. Biz kulüp olarak Nuno Dongola dosyasını 15 bin Euro vererek, oyuncu ile anlaşarak çözdük. Bunu haricinde 2 futbolcuya daha borcumuz var. Yabo’ya 40 bin Dolar borcumuz vardı. O borçla ilgili yazışmalarımız devam ediyor. Futbolcunun doktoruna olan 20 bin TL tedavi borcumuz vardı. Onu kapattık. Onun haricinde Zeefuik’e 458 bin Euro borcumuz var. Fakat Zeefuik ile para konusunda anlaştık. Oyuncuya borcumuzu ödeyeceğiz. Onun borcu yavaş yavaş ödeyeceğiz. Anlaştığımız Nuno Coelho’nun 7 tane senedi var. Bu aydan başlayarak Nuno Coelhoya 142 bin 500 Euro başlayarak ödeyeceğiz. Türk futbolculardan İlhan Eker’e 800-900 bin lira borcumuz var. Futbolcuların yüzde 90’ının borcunu ödedik.

YENİ BAŞKAN BİZİ İSTEMEZSE BIRAKIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur gitmeden sponsor aracılığı ile kulübümüze para aktardı. Belediyeden aktarılan paraların Yüzde 70’ni futbolcu borçları için harcadık. Yeni gelen Büyükşehir Belediye Başkanı belli olunca Balıkesirspor dosyasını sunacağım. Yeni başkan bizimle çalışmak isterse çalışırız. İstemezse çalışmak istemiyorum derse olağan üstü genel kurula gider bırakırım" diye konuştu.

OKAN VE BURAK RAPORLU
Okan Alkan ve Burak Çalık’ın kadro dışı bırakılması ile ilgili bir gelişmenin olmadığını söyleyen Bocuk, "Okan ve Burak'a noter aracılığı ile çalışma programı veriliyor. Şu anda devlet hastanesinden aldığı rapor dolayısıyla çalışmalara katılmıyorlar. Raporları bitince yardımcı hoca nezaretinde çalışmalara katılacaklar" dedi.


Etiketler: BALKES

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.