SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

KENT VE SPORSEVERLER BUNU DA GÖRDÜ..!

KENT VE SPORSEVERLER BUNU DA GÖRDÜ..!
Sonkurşun Bandırmaspor Kulübünün satış pazarlığını açıklıyor...04.07.2018 18:18

Erhan Elmastaş’tan  kulüp başkanlığını devralan  Hasan Çakmak’ın 2017-2018  futbol sezonunun bitmesi ve elde edilen başarısız sonuçlar  yanı sıra kulübün içine sürüklendiği borç batağı nedeniyle 1965 yılında kurulmuş Bandırmaspor Kulübü’nü  Trabzonspor eski sportif direktörü ve menejer   Süleyman Hurma’yla  görüşme ve pazarlıklar yapıldığı itham ve iddialarına Çakmak, SonKurşun’a yaptığı açıklamalarla son noktayı koydu.

 

1965 yılında kurulan ve on yıllardır Türkiye futbol liglerinde başarılarıyla markalaşan ve bugüne kadar yüzlerce futbolcu yetiştiren Bandırmaspor, 29 Haziran’da Erhan Elmastaş’ın sağlık nedenleriyle kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrası, kulüp başkanlığını yönetim kurulu kararıyla 2.başkan Hasan Çakmak’a devretti.

 SÜLEYMAN HURMA ile ilgili görsel sonucu

2017/2018 futbol sezonunda grubunda şampiyonluk için play of maçlarına kalan ve Sakarya ile kendi evindeki karşılaşmada şaşırtıcı bir oyunla yenilen Bandırmaspor’da   yaşanan sorunlara  uzun bir süredir kulübün mali sıkıntıları ve borçlarının eklenmesiyle  Çakmak’ın başkanlığı döneminde kulüp de kaynak arayışı veya kulübün satışı için çeşitli arayış ve girişimlerin başlatıldığı öğrenildi.

 

Bu konu ile ilgili kamuoyundan ve basından bir sır gibi saklanan arayış, temas ve pazarlıkların perdesini SonKurşun gazetesi  aralıyor..

 

İtham ve iddialara göre, çeşitli pazarlıklara konu olan Bandırmaspor Kulübü’nün alıcısı 1964  Erzincan doğumlu, 54 yaşındaki Süleyman Hurma idi.Daha önce 2015 yılı içinde Trabzonspor Kulübü’nde sportif direktörlük görevinde bulunmuş Hurma, daha sonra 2014-2015 yıllarında Kayserispor’da menajerlik görevinde bulunmuştu. Erzurum, Samsun kulüplerinde de yöneticilik yapmış olan Hurma,Türkiye gazetesinde de spor yazarı olarak çalışmış bir isim.

 

2018 YILI HAZİRAN’I ÖNEMLİ...

 ERHAN ELMASTAŞ ile ilgili görsel sonucu

2.ligde top koşuşturan, yönetimleri  mali sıkıntılar yaşayan futbol kulüpleri ve futbolcular Süleyman Hurma için önemli bir pazar. Kulüp eski başkanı Hasan Çakmlak’a göre, Hurma ile telefonla ilk irtibatı sağlayan kişi eski kulüp başkanı Erhan Elmastaş oldu. Bandırmaspor Kulübü’nün satılacağı yönündeki rivayetlerin ayyuka çıktığı günlerde Hurma’nın, 2018 yılı Haziran ayının ilk günlerinde İstanbul Karagümrük ve Tuzlaspor Kulüpleri ile de pazarlık için masaya oturması bu konudaki itham ve iddiaları güçlendirdi.

 

2018 yılı 25 Haziran’ında basına açıklama yapan eski Fatih Karagümrük Kulübü Başkanı Cengiz Günaydın, Süleyman Hurma ile ortaklık kurduklarını  açıklıyor.Günaydın, ortaklık kapsamında Hurma'nın başkanlığa getirildiğini, kendisinin de başkan yardımcısı olarak görev yapacağını belirtiyor.

 

Hurma, sporx.com’a bu konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda 1992 yılında genç takım antrenörü olduğu Karagümrük kulübünün 2018 yılında başkanı olarak patronu olmaktan duyduğu mutluluğu anlatıyor.Hurma’nın Karagümrük A.Ş:nin hisselerinin %71’ini alarak başkanlığını üstlendiğini vurgulayalım.

 

Okurlarımız, ne var bunda, Hurma, 92’de çalıştırdığı kulübü  satın almış diye düşünebilirler ama gerçek öyle değil. Aynı tarihlerde spor basınında Tuzlaspor’un mali sıkıntılar nedeniyle satılacağı ve müşteri arandığı haberi spor camiasını sarsar. İki sezon önce Galatasaray’ın eski  milli futbolcuları Murat Erdoğan, Ümit Davala, Cihan Haspolatlı ve Ömer Erdoğan tarafından Tuzla Belediyesi yönetimindeki ekipten satın alınan Tuzlaspor’un satışı yeniden gündeme gelmiştir. Murat Erdoğan başkanlığındaki Tuzlaspor’un iki sezondur 2.Lig’de sıkıntılar yaşaması nedeniyle kulübün eski Trabzonspor, Kayserispor gibi takımların menajeri Süleyman Hurma’ya satılacağı öğrenilir. Kulüp Başkanı Murat Erdoğan ile Süleyman Hurma arasında yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamaz ve Hurma, Tuzlaspor’u almaktan vazgeçer.

İşte Hurma’nın bir yandan Karagümrük, bir diğer yandan Tuzlaspor ile yürüttüğü satış görüşmeleri ve pazarlıklarına aynı günlerde Bandırmaspor Kulübü da eklemlenir. Gerçekleşen görüşme ve pazarlıklarda anlaşma sağlanamaz ve Hurma, kulübün sahip olduğu borç yükünü karşılamaya yanaşmaz, anlaşamazlar.

 

ÇAKMAK:İDDİALARIN HEPSİ YALAN..!

HASAN ÇAKMAK ile ilgili görsel sonucu

Bandırmaspor Kulübü eski Başkanı Hasan Çakmak, kulübün satışı ile ilgili kamuoyuna yansıyan haber ve yorumların hepsinin gerçek dışı olduğuna dikkat çekerek,”Sakarya maçından sonra İstanbul Kadıköy’e  Erhan Elmastaş ile birlikte geçtik.Yanında kızı vardı.Akşamında da Aziz Yıldırım’ın yemeği vardı.O akşam İstanbul’da kaldı.Bildiğim Süleyman Hurma ile telefonla görüşmüş.

Daha sonra da  Hurma, Bandırma’ya geldi.

Futbolcumuz Birhan Vatansever’e 1 milyon TL.ye talip oldu. 500 bin TL.sı Bandırmaspor Kulübüne, 500 bin TL.si Galatasaray Kulübü’ne.Topçuyu, transferi ve satışı durumunda %50 şartıyla almışız. O nedenle Biz Hurma’nın bu fiyat teklifini kabul etmedik.

Kulübün Hurma ya da bir başkasına satışına başta başkan Mirza karşı çıktı. Ben, %51’ini satalım, %49’unu Bandırmalı işadamları, 1 hissesi 100 bin lira olarak alsınlar, dedim. Başkana benim görüşüm, daha olumlu geldi ama  hiç kimse talip olmadı.Kamuoyu da ‘Bandırmaspor’u sattırmayız’deyince ,satma düşüncesinden vazgeçtik.Yok kulübü Azerbeycanlılar istemiş,  yok Limak’a satıyormuşuz gibi söylentilerin hepsi yalan ve gerçek dışı.Hurma ile de Elmastaş üzerinden böylesi dolaylı bir ilişkimiz, görüşmemiz oldu.Kulübe talip  yok muydu? Gerek Elmastaş gerekse benim başkanlığım döneminde kulübe bir çok talip vardı.Bunlar gizli saklı işler değil.Ancak, Bandırmaspor Kulübü’nün tümden dışarıya satışına belediye başkanımız Mirza, baştan sürekli karşı çıktı,karşı durduğunu söylemeliyim. Ben, kulüp başkanlığını bıraktığım ve genel kurulda Göksel Karlahan başkanlığa seçildiğinde  kulübün

12 milyon 850 bin TL.borcu vardı.Eski başkan Kılkışlı’dan Elmastaş’a kalan borç zaten 7 milyon TL. idi. Elmastaş’ın da kulüpten alacağı 3 milyon 952 bin TL.Etiketler: BANDIRMASPOR

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.