SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018

KARLAHAN:MORAL MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ..!

KARLAHAN:MORAL MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ..!
Bandırma Belediye Meclis Üyeszi ve Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, olağan genel kurul da başkan seçilmesi sonrası Bandırmaspor Kulübü’nde yaşanan son gelişmeleri ve takımın son durumu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.27.06.2018 12:59
Bandırma Belediye Meclis Üyeszi ve Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan, olağan genel kurul da başkan seçilmesi sonrası Bandırmaspor Kulübü’nde yaşanan son gelişmeleri ve takımın son durumu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

KARLAHAN: YÖNETİMDE HER KONUDA ŞEFFAF,
HESAP VEREBİLİR OLACAĞIZ..!
Ben, Mehmet Kılkışlı’nın Bandırmaspor’da kulüp başkanlığı yaptığı dönemde de yönetim kurulu üyesiydim ve kulübün o zaman da 6  milyon TL. borcu vardı.Yine eski belediye başkanımız Dr. Halil Ünlü döneminde de  hiç bir tesisimiz, idman sahamız yokken,hiç bir otopark gelirimiz yokken gene  kulübün yönetimindeydim.O nedenle kulübümüzün bildim bilesi  mali sıkıntıları, tesis noksanlıkları, borcu hep oldu. Ancak, hiç bir kulüp başkanımızın ve yönetim kurulu üyemizin  yaşanan mali sıkıntılar ve borçlar yüzünden işinin sıkıntıya düşmesini ya da yuvasında olumsuz tartışmalar yaşamasını istemem ve başkanlığım döneminde de böylesi olumsuzluklara kesinlikle izin vermem.Benim, yıllarca kulüp ve yönetimde değişik sorumluluklar almamın ve en son kulüp başkanlığını üstlenmemin temel amacı kentimi ve Bandırmaspor’u sevmem,edindiğim bilgi ve deneyimleri yönetimde birlikte görev yaptığım arkadaşlarımla birlikte paylaşmak için. Bizler doğduğumuz ve doyduğumuz, yaşadığımız kenti ve Bandırmaspor’u karşılıksız sevenleriz. O nedenle bugüne kadar  bu kent ve Bandırmasporumuz için kim ki taşın altına elini sokmuş ve sorumluluk almış ise hepsine teşekkür ediyorum.Ben,başkanlık yaptığım dönemde yönetimiz ve teknrik heyetimiz ile birlikte eşgüdüm içerisinde kulübü öncelikle mali sıkıntılarından kurtararak mali disiplini gözeteceğiz. Giderin kulüp gelirlerinin üzerinde olmasına asla izin vermeyeceğiz. Bandırmaspor Kulübü, benim şahsi iş yerim değil ve Bandırmaspor bu kentin takımı ve markası. Kulübün kuruşuna bile sahip çıkmak, gözetmek hepimizin görevi.Bugün Bandırmaspor Kulübü’nde muhasip üyemiz Ömer Aksoy ve yardımcıları dışında gelir ve gider durumumuza kimseyi karıştırtmıyoruz.Her konuda şefaf, hesap verebilir bir yönetim olacağımız konusunda kentimiz spor kamuoyuna söz veriyorum.

‘BÜYÜKŞEHİR VE BANDIRMA BELEDİYESİNİN 
DESTEĞİ OLMADAN OLMAZ..!’
Kulüp başkanlığına ve yönetimine talip olmadan önce Bandırma Belediye Başkanımız Sn. Dursun Mirza , Bandırmaspor Kulübünün As Başkanı olarak ben yanı sıra eski kulüp başkanı Kılkışlı ve yönetici Ahmet Edin gibi bir çok isimle de görüştü. Belediye başkanlığı makamında gerçekleşmişbu görüşmeler gizli saklı değildi. Bu arkadaşlarımızla ne konuşulduysa benimle de o konuşuldu. Bilindiği gibi, geçen sene gerçekleşmiş andırmaspor Genel Kurulu’nda da  gönüllü olarak başkanlığa aday olmuştum. Başkan Mirza, bu işi sevdiğimi, futboldan anladığımı, en önemlisi taraftarların da kulüp başkanlığında beni görmek istediklerini biliyordu.Kulübe başkan olmam yönünde kent kamuoyunda da olumlu bir hava ve talep vardı.Sn. Mirza da lehime oluşmuş bu hava nedeniyle gerçekleşecek genel kurulda başkanlığa aday olmamı istedi ve kabul ettim.Bir de kamuoyunun ve sporseverlerin bidiği bir gerçek var.Büyükşehir belediyemizin ve Bandırma Belediyesinin  gerekli ilgi ve desteği olmadan profesyonel kulüplerin varlığını sürdürebilmeleri ya da güçlerini koruyabilmeleri mümkün değil.Bizde yıllardır olduğu gibi tersi durumda mali sıkıntılar ve sorunlarla cebelleşir durursunuz. Konu spor ve spor kulüpleri  olduğunda siyasi hesaplar ve kaygılar içersine giremezsiniz. Benim bu konuda anlayışım net. Eski kulüp başkanım Kılkışlı ve arkadaşım Ahmet Edin, başkanlık ve yönetimde görev almayı kabul etmemişler,ben kabul ettim.Kabul etmiş olsalardı, her ikisinin de olyuşturacakları yönetimlerde seve seve görev üstlenirdim.Başkan Mirza, benim bu görevi kabul etmemle birlikte oluşturacağım yönetim konusunda en küçüm bir müdahalede bulunmadı.Yönetimime bir tek CHP’den meclis üyesi Gökhan Yankol’u kendi isteğimle aldım.Sn.Mirza’nın şöyle ya da böyle yap diye en küçük bir etkileme çabası bile olmadı.

‘KULÜBÜN 12 MİLYON TL.BORCU ÇIKTI VE 7 MİLYONU ŞAHSİ BOÇLAR..!’
Ben Bandırmaspor Kulüp Başkanlığını üstlenmem sonrası karşıma 12 milyon TL. bir borç çıktı. Zaten borç olduğunu da ben ve yönetimimdeki tüm arkadaşlarım da biliyordu. Ortada bir sürpriz yok. Bu borcun 7 milyon TL.si şahıslara olan borçlar. Borç, şahıslardan alınmış,sözler verilmiş ve kimse verdiği borcu alabilmek için sıkıştırmıyor,beklemede.Bankadan 1 milyon 300 bin TL.keri çekilmiş ve normal olarak  bu kredi borcu zaten ödeniyor. Kulübün, SSK ve Vergi Dairesi’ne yaklaşık 1 milyon TL.borcu var ve bu borç da yeniden yapılandırma kapsamına alınmış, taksitlendirilerek ödeniyor. Kongre öncesi yönetimimizi oluştururken kentimizde bir çok iş adamının,sanayicinin doğal olarak kapısını çaldıt ve yönetimimizde görev almaları için davette bulunduk. Genel olarak kimisi iş durumunu kimisi ev durumunu mazeret olarak öne sürdü.Ancak, özellikle kentimizin tanınmış simalarından halen Galatasaray ile iç içe olan Osman Kocaman’ın davetimizi ret etmiş olmasından üzüntü duyduğumuzu da belirtmeliyim.Galasaray gibi güzide bir kulübümüze destek veren sn.Kocaman’ın Bandırmaspor Kulübüne de destek vermesini ve yönetimde görev almasını gönülden isterdim. Ayrıca biz göreve başlamadan önce  17 futbolcumuz, TFF’na başvurarak,alacaklarını talep etmişler. Bu rakam da 2 milyon 600 bin TL. ve 800 bin TL. de peşinatlardan.Biz bugüne kadar sadece bir topçumuzla bu konuda sıkıntı yaşadık,Murathan ile..Onun dışındaki topçularımız TFF’ndan şikayetlerini geri çektiler. Önümüzdeki Temmuz ayı başı itibariyle mevcut topçularımızın kalıp kalmayacaklarınu yönetim ve teknik heyet ile değerlendirip kesinleştirdikten sonra biz eksik yerlerimize yönetim ve hocamızla transferlerimizi yapmaya başlayacağız.Yani mevcut sıkıntı ve sorunları topçularımızla karşılıklı anlayış ve özveriyle aşacağımıza ve yolumuza devam edeceğimize inanıyorum.

HOCAMIZA İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ..!’
Teknik direktörümüz Hüseyin Yenikapı ile ilgili kamuoyunda ve spor camiamızda olumlu bir hava olduğunu bizlerde gözlemliyoruz. Hem yönetim olarak bizlerin hem kamuoyunun,hem spor camiamızın,hem topçularımızın kendisinden beklentileri büyük.Hocamız Hüseyin Yenikapı,daha önce de Kılkışlı’nın başkanlığı dönreminde teknik direktörlüğümüzü üstlendi.Mali disiplinden ödün vermeden iki sezon takımımızı kurmuş, gayet iyi ve başarılı tesbitler yaparak futbolcularını belirlemiş ve şu anda futbolcuları halen lig de  başarılı şekilde top koşturmaktalar.Biz, dünkü başarısını bugüne taşıyacağına ve mali disiplini gözeterek,yine lig de başarılı mücadele verecek bir takım oluşturacağına inanıyor ve kendisini her konuda destekliyoruz.Hseyin bir Bandırma çocuğu ve kentimizin en büyük avantajlarından biri de geçmiş yıllarda kentimiz futbol alanında olsun diğer sportif alanlarda olsun başarılı bir çok evladını yetiştirmiş, onların başarısıyla övünç duymuş bir kent. Yönetimiz ve hocamız, dün ile bugünü de kucaklayacak, dün bulunduğu liglerde ve takımlarda büyük başarılara imza atmış isimlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak için üzerine düşeni yapacaktır. Bu konuda başkan ve yönetim olarak hocamıza her türlü yetkiyi verdik.

‘ÖNCE MADDİ DİSİPLİNLE BORÇSUZ BİR KULÜP..!’
Bulunduğu ligde şampiyonluğa oynayan bir takımın maddi sıkıntılar içerisinde boğuşmaması gerekiyor. Kafasında bin bir türlü maddi sorun olan bir futbolcunun yada takımın kendisine güven duyabilmesi, kulübünün varlığını ve gücünü arkasında hissedebilmesi mümkün değil.Takımın teknik hetini oluşturanlar da top koşturan ve başarı için mücadele verenler de insan olduğunu idrak etmek zorundayız.Şu andaki borç bizi yıldırmıyor ve borç nedeniyle yaşanan sıkıntıları sağlam duruşumuzla  ve mali disiplenimizle aşacağız.Teknik Heyetimizin ve futbolcularımızın arkasında dimdik duracağız ve onlardan yönetimimizin ve kentimizin hak ettiği şekilde  kulübümüzü en iyi şekilde başarıyla temsil etmelirini isteyeceğiz.Şu veya bu nedenle huzursuzluk yaşanacak bir kulüp ve takım istemiyoruz ve buna izin vermemeye çalışacağız.Kulübümüzle ve takımızla ilgili şu veya bu nedenle yaratılmış,doğmuş tüm olumsuz intibaları el birliğiyle değiştireceğiz.Sporun ve futbolun doğasında kötü sonuç ya da kötü oyun,şanssızlıklar olabilir.Buu bileceğiz ve takımımıza sonuna kadar sahip çıkacağız.Kulüp olarak,kent olarak birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğiz.Dünyanın en büyük golcüleri olarak bilinen bir Messi ya da Ronaldo bile Dünya Kupası meçlerinde penaltıyı kaçırabiliyor.Bilmek, yaşanan olumsuzlukları aşmanın en başta gelen ilacıdır, çözümüdür.Küsmek,darılmak, kızıp öfkelenmek,karalamak,olayları kişiselleşkirmek gibi olumsuzluklardan hep birlikte kurtulmalıyız.Etiketler: BANDIRMASPOR -GÖKSEL KARLAHAN

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.