SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

KARLAHAN ÇABUK BUNALDI..!

KARLAHAN ÇABUK BUNALDI..!
Bandırmaspor Kulüp Başkanlığını üstlenen Karlahan, alacakları nedeniyle TFF’na başvurmuş 11 futbolcunun davalarından vazgeçmesi için yaklaşık 1 milyon TL.futbolculara dağıttı ve Karlahan’ın daha 1,5 milyon TL.lık kaynak bulması gerektiği belirtiliyor.20.06.2018 16:32
Bandırmaspor Kulübü’nde Hasan çakmak’ın başkanlığı döneminde takımın lig de beklenen başarıyı sağlayamaması ve elde edilen başarısız sonuçlar sonrası  kulüp de yaşanan ekonomik krizle birlikte Bandırma Belediye Başkanı ve Kulüp onursal başkanı Dursun Mirza ile AK Partili belediye meclis üyesi Göksel Karlahan’ın gerçekleştirdiği ikili görüşmeler sonucunda   Karlahan’ın başkanlığında seçimli kongre ile kulüp başkanlığına getirilmesi kararı alınmıştı.

Karlahan’ın, kulübün onursal başkanı Mirza ile mutabakat sağlayarak, öncelikle TFF’na alacakları nedeniyle başvurmuş futbolcuların şikayetlerinden vazgeçmeleri doğrultusunda çalışmalara başladığı ve bu amaçla futbolcularla  altı saat görüşerek, yaklaşık 1 milyan TL. ödeme yaptığına dikkat çekiliyor.

bu süreç de kulübün ve takımın teknik direktör sorununu da çazan Karlahan’ın Hüseyin Yenikan ile anlaştığı ve iki yıllık sözleşme imszalandığı biliniyor.

Yenikan, kulüp merkezinde gerçekleşen sözleşmenin imza töreninde yaptığı konuşmada,”“Şehrimin takımında bana ciddi sorumluluklar yüklüyor. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğiz.”diyerek Bandırmaspor’un sekiz yıldan bu yana ligin iddialı takımlarından biri olduğunun altını çizerek, “Bu iddiamızı bu yılda sürdürürken öne mali yapımızı disipline edeceğiz ardından da sportif başarıları kovalayacağız “şeklinde konuştu. Takıma kazandıracakları oyuncuların kulübün mali disiplini bozmayacak ve takıma katkı sağlayacak kişilerden oluşacağını dile getiren Yenikan, “Öncelikli olarak dış transferi bitireceğiz. Ardından ihtiyaç duyulan mevkileri dış transferle kapatacağız. 40 kişilik bir transfer listem var”“dedi.

Kulüp Başkanı Karlahan ise gerçekleşen toplantı da,  teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda dış transfere yöneleceklerini belirterek,  alacaklarından dolayı TFF’ye müracaat eden 11 oyuncuyla uzlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Bayram sonrasına ertelenen futbolcuların kalan 1,5 milyon TL.lik alacaklarının ise Kulüp Başkanı  Göksel Karlahan ve yönetimini zora soktuğu, mali krizin aşılması ve gerekli kaynak sorununun çözülmesi için arayış içerisinde olduğu öğrenildi.

Bandırmaspor eski sportif direktörü Süleyman Takunyacıoğlu ise,gazetemize yaptığı açıklamada, Kulüp de yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiğini belirterek,”Başından beri Göksel Karlahan’ın kulüp başkanlığını istediğini tüm spor camiası biliyor. Zaten son genel kurulda da başkanlığa aday olmuş ve ciddi bir oy almıştı. Öncelikle Karlahan’ı kulüp başkanlığı konusunda içtenlikle kutluyorum ve zor,sıkıntılı bir dönemde taşın altına elini koyarak, kulübü,takımı yalnız bırakmadı.Bir şeyi başarmak, yapmak inşa etmek zordur ama yıkmak ve kaçmak kolaydır.Karlahan’a yönetimde başarılı olabilmesi için tüm spor camiamız ve kent destek vermeli ve yanında olmalıdır.Başarılı olacaksak tüm kent ve spor camiası olarak gücümüzü ve olanaklarımızı birleştirip, bunu başarmalıyız.Kentlerin en temel sorunlarından biri markalaşmaktır ve Bandırmaspor her şeyiyle bir markadır.Bu nedenle, kentin ve kulübün yeniden eski günlerdeki gibi moral değerlerini kuşanması gerekiyor.İstismara,yıkıcılığa ,suistimale kapalı bir kulüp yaratmak gerekiyor.Karlahan, ticaretten gelen ve halen ticaretin içinde olan bir insan ve kendi işinde,dünyasında başarılı.O nedenle kulübü mali disipline kısa zamanda kavuşturacağına, yönetim olarak atılan adımları en rasyonel şekilde atacağına inanmak istiyorum.Öncelikle kulübün siyasi kaygılardan ve ucuz hesaplardan,şark kurnazlıklarından  acilen sıyrılarak, kentsel ortak aklı gözeterek  kısa zamanda toparlanacağına ve kendine geleceğine inanmak ve güvenmek istiyorum.”dedi.

Etiketler: BANDIRMASPOR - GÖKSEL KARLAHAN

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.