SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

Bal-kes’e hayırlı olsun

Bal-kes’e hayırlı olsun
Balıkesirspor’da yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa Remzi Boncuk seçildi. Kırmızı beyazlı ekibin mevcut Kulüp Başkanı Feyyaz Çiftçi tekrar aday olmazken, tek listenin çıktığı genel kurulda Boncuk, Bal-Kes’in 34. başkanı oldu.11.07.2017 11:57

Balıkesirspor, yapılan olağanüstü genel kurulda yeni başkanını seçti. Karesi AVM’de akşam saatlerinde yapılan genel kurula 841 delegeden 121’i katıldı. Divan başkanlığını Mehmet Çalışkan’ın yaptığı kongreye ilgi beklenenin altında kaldı.

3 Kasım 2015 tarihinde Balıkesirspor Başkanılığına şeçilen Dr. Feyyaz Çiftçi, zor durumda geldikleri kırmızı beyazlılara kalıcı gelirler kazandırılması gerekteğini belirtip, kendi yönetimlerinde görev yapan Remzi Boncuk’un aday gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çiftçi, kulübü 20 milyon lira borçla bıraktıklarını açıkladı.

Yönetimin ibra edilmesinin ardından açık oylama ile seçime gidildi. Tek listenin çıktığı genel kurulda Remzi Boncuk, Balıkesirspor'un 34. başkanı seçildi.

Başkan seçilmesinin ardından kürsüye çıkan Remzi Boncuk, sözlerine geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Balıkesirsporlu oyuncu Taner İnce’yi anarak başladı. İnce’nin ailesine başsağlığı ve sabır dileyen Boncuk, “İnce’nin nezdinde ebediyete intikal eden tüm Balıkesirsporlu futbolcu, yönetici ve gönül verenleri rahmetle anıyorum” dedi.

Boncuk bugüne kadar Balıkesirspor’a hizmet etmiş tüm başkan ve yöneticilere teşekkür etti.

Ayrıca son anda alınan banka kredisi ve Baltok firmasından sağlanan sponsorluk desteğiyle takımı birarada tutmayı başaran Feyyaz Çiftçi ve eski yönetim kurulu arkadaşlarına da teşekkür etti.

Boncuk konuşmasını şöyle sürdürdü;

 “ Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur tarafından aday gösterilmem sonrasında bana ve arkadaşlarıma vermiş olduğunuz bu şerefli görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın. Balıkesirspor’un bu ligdeki birçok takıma nazaran daha az olmakla birlikte ciddi bir borç yükü var. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur Ramazan ayı içerisinde Balıkesirspor’un borçlarını kapatabilmek için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti. Ancak bu borçlar ödense bile tekrardan borçlanmak kaçınılmazdır. Bu yüzden yapılması gereken şey, sürekli gelir getirecek kaynaklara sahip olmaktır. Biz görev yaptığımız süre içerisinde mali ve kurumsal açıdan kendi kendine yeten bir Balıkesirspor yaratmak için çalışacağız” diye konuştu.

CAN HOCAYLA YOLA DEVAM

Şu andaki ilk gündem maddelerinin FIFA’daki dosyaların biran önce kapatılması ve gelebilecek puan silme ve küme düşme cezalarından uzak durmak olduğunu belirten Boncuk, “ Kadromuz ligde başarılı olabilecek bir düzeyde, tabi imkanlar dahilinde transfer her zaman gündemimizde olacak. Başarı için istikrara inanan biriyim. Türk futbolunda bazı şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Alınan kötü sonuçlardan sonra hocanın sorgulanmasını doğru bulmuyorum. Bu yüzden bu kulübün içerisinden yetişen, takımı iyi tanıyan, bu şehrin insanı, Balıkesirspor sevdalısı Can Cangök hocamızla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Balıkesirspor'un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: "Nazmi Yarış, Mahmut Özbulut, İrfan Gündoğan, Emre Marmaralı, İrfan Sarıgül, Başar Atikbay, Ramazan Ülker, Özkan Savran, Hidayet Çoban, Yusuf Demirbaş, Ali Altıntaş, Sezai Doğan, Harun Kızılgül, Murat Ustalı, Umut Kırtıl, Fahrettin Şahan, Murat Adısanoğlu, Metin Yeşilağaç, Orhan Yıldıran, Sadettin Akbaba


Etiketler: BALKES

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.