SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

ERCİLİ’DEN YENİ YATIRIM

ERCİLİ’DEN YENİ YATIRIM
Banrdırma'da kurulu Ercili, yeni yatırımı için ÇED gerekli değil belgesini aldı.23.07.2015 14:34

1970’li yıllarda  kurucusu rahmetli  HİCRİ ERCİLİ ’nin oto yedek parça ticareti ve kimyasal madde taşımacılığı ile başlayan ticari hayatı günümüzde ikinci nesil tarafından kaldığı yerden  sürdürülmekte.

 

Hicri Ercili Kimyevi Madde ve Petrol Ürünleri Nakliye Otomativ Sanayi ve Tic.Ltd.  A.Ş.

 

Kimyasal madde taşımacılığı ve yedek parça satışı ve petrol ofisi akaryakıt satış istasyonları ile başlayan büyüme süreci, 2000’li yıllarda başta sülfürik Asit olmak üzere kimyasal madde ithalatı ile hızlanarak  bugünkü haline geldi. Kendisine ait kara tankerleri ve gemileri ile Lojistik olarak tüm teknik alt yapı ve deneyimli personeli ile Türkiyede Merkezi Bandırma olmak üzere Mersin, İzmit, Çorlu olarak 4 noktada Bandırma’da (76.000 MT) ve Mersin’de (60.000 MT) Çorlu’da (10.000 MT) ve İzmit'de (30.000 MT) stoklama, gümrükleme ve tüm lojistik hizmetlere sahip olan şirketin  yine kendisine ait 130 'u geçen paslanmaz ADR 'li araç ve sertifikalı şoförleri ile kimyasal madde taşıma kapasitesine sahip araçlarla Türkiye’de ve Yurtdışında konusunda deneyimli birçok firmaya hizmet sağlayarak ciddi bir entegrasyon sağladığı bilinmekte.

 

Kimyasal madde ve kara taşımacılığındaki tecrübesini hedefi olan deniz taşımacılığına aktarmak isteyen firma  M/T HİCRİ KAAN ile başlamış uzman kadrosu ile Kimyasal Tanker filosunu M/T YIGIT ile 2011 yılında büyütmüştür. 2012 yılında filosuna M/T AYSENAZ ve 2014 yılında M/T BANDIRMA yı da ekleyerek filosuna ivme katmıştır.

 

Alüminyum sülfat üretimi ile Sanayi sektöründe Erkim markası adı altında başta Bandırma olmak üzere Mersin’de kurduğu tesis ile bu konuda gerekli ivmeyi kazanmış olup 2011 yılında da sıvı Alüminyum sülfat üretimi ile çeşitlendirdi. Bir çok ülkeye ihracatı başlayan malzemenin yıllık üretim kapasitesi 100 Bin tonu geçti. Ciddi ihracat rakamlarına ulaşan ürün gerek kalitesi ile gerekse sahip olduğu serfikaları ile kendini pazara ıspatlamış Türkiye’deki tüm belediyelere tedarikçi haline gelmiş olup Türkiye ve Dünya marketinde'ki yerini kanıtlamıştır.

 

Kimyasalın haricinde gıda sektörünede yatırım yapan firma ERCİLİ GIDA SOGUK HAVACİLIK adı altında faaliyetlerini 1999 yılında sektöre giren firma, bugün için 40.000 MT kapalı alan soğutarak Türkiye’de bilinen bir çok gıda markasına donmuş depolama ve şoklama hizmeti vermekte.

 

ERCİLİ’DEN YENİ YATIRIM

Hicri Ercili Kimyevi Madde ve Petrol Ürünleri Nakliye Otomativ Sanayi ve Tic.Ltd.  A.Ş. Bandırma Ömerköy mahallesi Arapdoğan mevkii, 1615 ve 1616 No’lu parsellerde Kimyevi Depolama Tesisi yatırımı için Balıkesir Valiliği’ni proje tanıtım dosyasını sunarak, ÇED için gerekli başvuruda bulundu.

Balıkesir Valiliği,proje tanıtım dosyasını inceleyerek, değerlendirerek, ÇED Yönetmeliğinin 17. Maddesi gereğince  ‘Kimyevi Madde Depolama Tesisi Kapasite Artışı’ projesine ÇED gerekli değildir kararı verdi.


Etiketler: ercili

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.