SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

BANTAŞ HALKA AÇILDI!

BANTAŞ HALKA AÇILDI!
Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erdan, Bandırma-Balıkesir karayolunun 10 km’sinde bulunan üretim tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, metal iş kolunda faaliyet gösteren şirketlerinin ilçede halka arz olan üç şirketten biri olduğunu söyledi.21.08.2015 17:33

Şirketlerinin her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Erdan, 2 yıldan bu yana şirket bünyesinde toplam 22 milyon TL tutarında yatırım yaptıklarını açıkladı. Yapılan yeni yatırımlarla birlikte şirket bünyesindeki üretiminin yüzde 100 ile 150 arasında arttığını dile getiren Erdan, “2014 yılı ciromuz 30 milyon TL’dir. Yapılan yeni yatırımlarının ardından 2015 yılı hedeflerimiz 42 milyon TL’ye ulaşmaktır” dedi.
Şirket olarak geçen yıl aralarında Belçika, İsrail, Yunanistan, Almanya ve Makedonya’nın da bulunduğu 5 ülkeye toplam 1 milyon TL tutarında ihracat yaptıklarını kaydeden Erdan, 2015 yılı hedeflerinin 1 milyon TL olan ihracatı miktarının yüzde 100 artışla 2 milyon TL’ye çıkarmak olduğunu söyledi.

Şirketlerinin ülke metal iş kolundaki pazar payının yüzde 6 olduğunu açıklayan Erdan, yapılan son yatırımlarla birlikte hedeflerinin ülke içi pazar payını yüzde 10’lara çıkarmak olduğunu dile getirdi.
Erdan, şirketleri bünyesinde metal ofset ve kutu oluşum tesislerinin bulunduğunu ve çalışan personel sayısının 140 kişi olduğunu sözlerine ekledi. Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yüzde 39,5 hissesi bundan 3 ay önce halka arz olmuş, şirket hisselerine yüzde 35 oranında fazla talep gelmişti.

 

Adnan Erdan


Etiketler: BANTAŞ

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.