SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

AB GIDA'YA DEV YATIRIM İZNİ

AB GIDA'YA DEV YATIRIM İZNİ
AB Gıda, Bandırma Ömerli mahallesine yapacağı ek yatırım tesisi için ÇED sürecini sessiz sedasız tamamladı.23.07.2015 13:45

Bandırma Ömerli mahallesi mevkiinde  kurulu AB Gıda San. Ve Tic. A.Ş tesislerine ek olarak yapılması planlanan  DCP,MDCP,MCP,FOOD GRADE FOSFORİK ASİT,STPP, SAPP;YUMURTA VİYOLÜ, PİREMİKS, KALSİYUM  KLORÜR ve Ssp Üretim Tesisi ile ilgili ÇED süreci tamamlandı.

 

Daha önce ek tesis yatırımı için Ömerli Mahallesinde ilanla bir kahvede  gerçekleşen ÇED toplantısı  Bakanlık yetkilileri ve  ilgili kuruluş temsilcilerinin katılımıyla sessiz sedasız gerçekleştirilmişti.


 Balıkesir Valiliği yapılan duyuruda, Çevre Bakanlığı tarafından oluşturulan inceleme ve değerlendirme  komisyonunun ÇED Yönetmeliğinin 12.maddesi gereğince inceleme ve değerlendirmenin tamamlandığı belirtilerek, ÇED sürecinin tamamlandığı açıklandı.

 

Buna göre; Bakınlık inceleme ve değerlendirme komisyonu tarafından AB Gıda için ÇED Raporunun yeterli bulunduğu, proje ile ilgili nihai ÇED Raporu’nun, ÇED Yönetmeliği’nin 14.maddesine istinaden ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü ve Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde 10 gün halkın görüş ve önerilerine açıldığı duyuruldu.


İş bu 10 günlük sürenin de bir- iki gün içersinde tamamlanacağı öğrenildi.


Etiketler: AB GIDA

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.