SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

YILDIRIM VE BAHÇELİ YSK'DA

YILDIRIM VE BAHÇELİ YSK'DA
Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuruyu yaptı. İki lider açıklama yapıyor. Cumhur İttifakı'nın protokolünün detayları belli oldu. Metninde, "Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadesi yer aldı. Protokolde yerli ve milli vurgusu yapıldı. 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekildi. Metinde 2023 vurgusu da yer aldı. 04.05.2018 11:39
Başbakan Binali Yıldırım YSK’ya Bahçeli’den hemen sonra geldi. Yıldırım’a AK Parti grup başkanvekilleri eşlik ediyor. Yıldırım önce YSK önünde toplanan vatandaşları selamladı. YSK'ye önce MHP Genel Başkanı Bahçeli, ardından da Başbakan Yıldırım  geldi. Yıldırım ve Bahçeli'yi, YSK'ye gelişlerinde, Seçim Hizmetleri Genel Müdürü  Mehmet Murat Özeren, Özel Kalem Müdürü Halit Filiz, AK Parti'nin YSK temsilcisi  Recep Özel, MHP'nin YSK temsilcisi Türker Ercan kapıda, YSK Başkanı Sadi Güven de  bina içinde karşıladı.

Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli', Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  cumhurbaşkanı adaylığı başvurusunun ardından çıkışta açıklama yapıyor.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle.

Tarihi bir gün yaşıyoruz, başvurumuzu yaptık.

İTTİFAK PROTOKOLÜNÜN DETAYLARI BELLİ OLDU

İttifak protokolü, 2 sayfadan oluşuyor. Metinde 'Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır' ifadeleri yer alıyor. Yerli ve milli vurgusunun yapılacağı protokolde, 2023 vurgusu ve 15 Temmuz sonrası yaşananlar da başlık olarak bulunacak. Cumhur İttifakı'na neden gerek duyulduğu ve bundan sonra yapılacaklar da protokolde yer alan diğer başlıklar olacak.

Cumhur İttifakı'nın protokol metninde, "Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadesi yer aldı. Protokolde yerli ve milli vurgusu yapıldı. 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekildi. Metinde 2023 vurgusu yapıldı.

AK Parti listelerinden seçime giren BBP ittifakta yer almasa da BBP ile ilgili bir cümle Cumhur İttifakı'nın protokolünde yer alacak.


Etiketler: CUMHUR İTTİFAKI

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.