SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA
Seçmenlerin oy kullanacağı sandıkların listesi askıya çıkıyor. Seçmenler nerede oy kullanacak? Nerede oy vereceğim? Hangi sandıkta oy kullanacağım? gibi soruların cevapları yanıt buldu. YSK ile e-Devlet üzerinden sorgulama yapılabilecek ve seçmen kütükleri 12 Mayıs'a kadar askıda kalacak..02.05.2018 11:52
Seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılır? Milyonlarca vatandaşın son günlerde en sık sorduğu soru olan "Nerede oy kullanacağım?" sorusu cevap buluyor... e-Devlet ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) internet sitesi üzerinden seçmen sorgulama işlemi yapılabilecek.

YURT DIŞI SEÇMEN KÜTÜKLERİ DE ASKIYA ÇIKIYOR
Yurt dışı seçmen kütüğü "www.ysk.gov.tr" adresinde ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. Yine "www.ysk.gov.tr" adresinden bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanacak. Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce; elektronik ortamda hazırlanan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile yurt dışı seçmen kütüğünün, siyasi partilere SEÇSİS Siyasi Parti Portalı üzerinden erişime açıklamasına başlanacak. Ayrıca talepleri halinde tutanak karşılığında siyasi partilerin genel merkez yetkililerine (siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere) elden teslimi yapılacak.


SEÇİM YERİ SORGULAMA NASIL YAPILACAK?
Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak için https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip, "Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl", "T.C. Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz..
.

Etiketler: YSK

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.