SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018

CHP KENDİ İÇİNDEN AYRIŞMAYA DOĞRU

CHP KENDİ İÇİNDEN AYRIŞMAYA DOĞRU
CHP'de aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da olduğu 59 il başkanından Genel Merkez yönetimine destek geldi. 59 İl Başkanı adına açıklama yapan Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener de "İmza skorunun kamuoyunda tartışılmasını uygun bulmuyoruz" ifadesini kullandı.26.07.2018 12:24

CHP'de, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de arasında olduğu 59 il başkanı, ortak açıklama ile olağanüstü kurultay için imza toplanmasına tepki gösterdi. Olağanüstü kurultay tartışmalarının partiyi yıprattığını ve yerel seçime odaklanmak gerektiğini ifade eden CHP il başkanları, "Kurultay taleplerinizden vazgeçin" dedi.

Ankara'da toplanan il başkanları adına ortak açıklamayı Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptı.

Güvener, "Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP il başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz. İhtiyacımız olan birlik ve beraberlik. Kurultaya gitmek sadece tek adam rejimini memnun edecektir. İmza süreci partimize zarar vermektedir. İmza skorunun kamuoyunda tartışılmasını uygun bulmuyoruz. Daha seçim sonuçlarının değerlendirilmeden kurultay çağrısı yapılması doğru değildir. İmza süreci partimize zarar veriyor. Partimizi yerel seçimlerde başarıya taşıyacak olgunlukta davranmak gerekiyor" dedi.

"BİZ TARAFIMIZI DEĞİL, TAVRIMIZI BELLİ ETMEYE GELDİK"

Basın açıklamasından önce kısa bir konuşma yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Biz tarafımızı değil, tavrımızı belli etmeye geldik. Daha doğrusu tavrımızı koymaya geldik" dedi. Kaftancıoğlu, "Eğer bir bölgede, bir ilde örgüt adına söz söylenecekswe bu ne belediye başkanıdır, ne milletvekilidir, ne de Parti Meclisi üyesidir. Söz söyleme yetkisi olan kişi il başkanıdır" diyerek kurultay çağrısı yapan belediye başkanı, milletvekili ve PM üyelerini hedef aldı.

81 İLE DAVET

Kaftancıoğlu, Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener tarafından okunan açıklamanın ardından ise toplantıya 81 il başkanının tamamının davet edildiğini açıkladı. Ancak okunan bildiride sadece 59 il başkanının imzası yer aldı.

İŞTE BİLDİRİYE DESTEK VEREN 59 İL BAŞKANI

Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hakkari, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak


Etiketler: CHP

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.