SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

Bu da Venezuela'nın 15 Temmuz'u

Bu da Venezuela'nın 15 Temmuz'u
Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) sözcüsü Diosdado Cabello, askeri üsse saldırı hazırlığında olan bir grubun etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığını açıkladı. 07.08.2017 12:01

Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi (PSUV) sözcüsü Diosdado Cabello, askeri üsse saldırı hazırlığında olan bir grubun etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığını açıkladı.  

Cabello'nun açıklamasına göre, Valencia şehrinde yer alan Paramacay Askeri Üssü'ne saldırı girişiminde bulunan ekip hükümete sadık askerler tarafından yakalandı. Saldırıyla ilgisi olduğu düşünülen pek çok isim gözaltına alındı. Saldırganların darbe örgütlemeye çalıştığı belirtiliyor. "David Operasyonu" adı verilen harekatla Fuerte Paramacay kışlasının ele geçirilmeye çalışıldığı, bölgeden silah sesleri geldiği bildirildi.

Associated Press, hükümetin açıklamasının internette kendine Caraboro Devleti İsyancıları olarak tanıtan bir grup isyancının video yayınlamasının üzerine geldiği belirtiyor. Videoda askeri üniforma giyen bir kişi kendini "Komutan Juan Caguaripiano" olarak tanıtıyor. Kendisiyle birlikte isyana katılmayanların askeri hedef haline geleceği uyarısında bulunuyor.  

Üsse saldırı girişiminde bulunan askerlerin ise Hükümet yanlısı askerlerce yakalanıp derdest edildikleri öğrenildi. 


Etiketler: DARBE KALKIŞMASI -ABD

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.