Bugün: 22.06.2018

AK PARTİ'DE KONGRE TAKVİMİ YAYINLANDI

AK PARTİ'DE KONGRE TAKVİMİ YAYINLANDI
Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiş durumunda. İlçelerimizden, illerden bu yıl sonuna kadar bütün kongrelerimizi yenileyeceğiz, 2018'de de inşallah olağan kongremizi gerçekleştireceğiz" dedi.19.04.2017 12:31

Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, "2018'de de inşallah olağan kongremizi gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Yüzde 51.1 'Evet', yüzde 48.9 da 'Hayır' oyları ile bitmiştir. Anayasa değişikliğine yönelik sonuç 'Evet' olarak tecelli etmiştir. Halkın kararı nettir. 'Evet' de veren 'Hayır' da veren vatandaşlarımızın kararı başımızın tacıdır. Siyasi partiler kampanya boyunca vatandaşa bu değişikliğin lehine aleyhine gerekçeleri alabildiğinde anlatmışlardır.

Vatandaş sonuçta kararını vermiştir. Bu itirazlar YSK'nın değerlendirmesi sonucu kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizim onun üzerine laf söylememiz yanlış olur. Biz görevimizi yaptık, sandığı milletin önüne getirdik ve milletin kararını vermesini sağladık. 

İTİRAZ EDENLER GEREKÇELERİNİ YAZMIŞLARDIR

İtiraz gerekçesi, nedenleri Yüksek Seçim Kurulunun konusudur. İtirazın gerekçelerini ben bilemem, itiraz edenler mutlaka gerekçelerini yazmışlardır ama şu bilinmelidir ki seçim esnasında her türlü karar alınırken bütün partilerin temsilcileri vardır, gerek sandık başlarında gerek ilçe seçim kurullarında gerek Yüksek Seçim Kurulunda bütün partilerin görevlileri mevcuttur.

OLAĞAN KONGREMİZİ 2018'DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

AK Parti zaten bir kongre sürecine girmiş durumunda. İlçelerimizden, illerden başlayarak bu yıl içerisinde, bu yıl sonuna kadar bütün kongrelerimizi yenileyeceğiz. Bir kan tazelemesi, heyecan tazelemesi yapacağız. 2018'de de inşallah olağan kongremizi gerçekleştireceğiz.

Ondan sonra da 2019 Mart yerel seçimleri, 3 Kasım 2019 birleştirilmiş Meclis ve cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlıklarımızı sürdüreceğiz


Etiketler: AK PARTİ

Diğer TÜRKİYE haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.