Bugün: 21.04.2018

Bandırma ve Çınarlı

Bandırma ve Çınarlı

Bandırma`nın Çınarlı mahallesinde neler oluyor!?26.08.2013 11:39
Bandırma Çınarlı mahallesinde yaşanan  olumsuzluklar üzerinde bir çok kez yazdık, uyardık. Ancak, Çınarlı mahallesi ve çevresinde yaşanan hırsızlıklar ve özellikle uyuşturucu konusu kentin başını arıtmaya devam ediyor.

Bu sorunu bir çok kez başta Bandırma Kaymakamı   sn.Ali Mantı olmak üzere Milletvekili Sn. Cemal Öztaylan’a da ilettik  ama  ne yazık ki, ortada bir çözüm yok!

Örneğin, geçtiğimiz günlerde Çınarlı çeşmesinin bulunduğu mahalde   yine bir hırsızlık olayı yaşandı. Gece 24.00 sıralarında ikinci katta bir daireye  giren hırsız ya da hırsızlar, ev sahibi evdeyken evi soydu ve kaçtı. Hırsızı ya da hırsızları bilmeyen yok ama insanlar can güvenlikleri endişesiyle emniyetin de bildiğini dillendirdikleri isimleri söylemekten imtina ediyorlar.

Türkiye’nin hiçbir yeri  gibi, Bandırma’da  Çınarlı mahallesi de yaşananları hak etmiyor. En başta, bu mahallemizin insanları yaşananları hak etmiyor.  Bandırma’nın roman mahallesi kentin güzelliğidir. rengidir, zenginliğidir. Ancak, Çınarlı mahallesinde son yıllarda yaşanan huzur ve güvenlik ortamının en iyi tercümanı yine bu mahallemizin insanlarıdır.

Roman nüfusun yoğun olduğu Erdek’te  yaşanan tablo ile Bandırma Çınarlı mahallesinde yaşananlar örtüşmüyor. Başkan Aysan, geçtiğimiz günlerde Erdek’te yapılan hizmetleri yerinde göstermek amaçlı, tüm basın mensuplarına beldeyi gezdirdi. Mahallenin düzeni ve temizliği  herkesin dikkatini çekti.

Öncelikle Çınarlı’nın  ve Roman vatandaşlarımızın uyuşturucu ile anılmasını istemiyoruz. Bu belanın Çınarlı’dan arındırılmasını ve mahallenin eski huzur ve güvenliğine kavuşturulmasını diliyoruz. Yerel yönetim de polisiye önlemlerin dışında Çınarlı’ya gereken hizmeti  esirgememeli ve  mahalleliyle kucaklaşmalıdır.

Esenkalın...

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.