SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

ARICAN:OLTADAKİ BALIK: ABD/CIA,NATO PİÇLERİ..!

ARICAN:OLTADAKİ BALIK: ABD/CIA,NATO PİÇLERİ..!
Gazeteci-Yazar Arıcan,ABD ve NATO bayrağı altında Türkiye ve millet düşmanlığını Balıkesir Politika ve SonKurşun'da değerlendirdi.14.06.2018 15:56

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe ve işgal kalkışmasında Hava Kuvvetleri İmamı olarak bilinen Adil Öksüz’ün yakalanmasına yönelik  operasyon süreci devam ediyor.  Firari Öksüz’ün Almanya’da bulunduğu ve saklandığı ev ile ilgili başta Anadolu Ajansı olmak üzere kamuoyuyla paylaşılan haber ve görüntüler ve Dış İşleri Bakanlığı’nın girişimleri sonucu Almanya’da Öksüz’ün aranması ve yakalanmasına dönük karar alınması son günlerin ilginç gelişmeleri sayılabilir…

Bu arada FETÖ’cü firari sanık Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın, ABD'nin New Jersey eyaletinde görüntüleri ve iş yerinin önüne astığı ABD bayrağını öperken yakalanmış görüntülerine, Öksüz’ün eşi, Yıldırım'ın ise kardeşi olan Aynur Öztürk'te ABD’de evininin önünde AA tarafından görüntülenmiş ve kendisine tahsis edilen Chevrolet Cruze marka arabayı kullandığı kameralara yansıdı.

Ceplerinde TC kimliği ile dolaşan ama yaşadıkları ülkeyle, devletle ve milletle tüm aidiyet duygularını tüketmiş ve bir başka emperyal bir ülke olan ABD’nin şemsiyesi altında yaşayan, bu ülkeye, devlete ve istihbarat örgütüne biat etmiş, bu ülkenin bayrağını ve değerlerini baş tacı ederek, doğdukları ve doydukları ülkeye, devlete ve halkına karşı her türlü düşmanlığa soyunmuş  devlet ve millet düşmanlarından, VATAN HAİNLERİNDEN söz ediyorum…

Adil Öksüzün kayınbiraderi ABD bayrağını öperken görüntülendi

BU ÜLKENİN İNSANLARININ DA  BİR DAVASI VAR..!

Bu uşaklara, vatan hainlerine, beslemelere sorarsınız “dava”ları var..!

Peki, bunların “dava”ları ne?

Her ne şekilde ve nasıl olursa olsun özellikle ve başta cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ı  ve AK Parti iktidarını alaşağı etmek, kanlı ya da kansız devirmek, canına ot tıkamak, hesap sormak..!

Bu konuda FETÖ’cülerin amaç ve hedeflerine ulaşabilmek için şeytanla bile işbirliği içerisine girmeleri , ittifak yapmalarının fazla bir anlamı zaten yok.

Neden ve niçin..?

Çünkü,  zaten ŞEYTAN’ın kucağında ve onun bunun çocuğu durumundalar..!

Adil Öksüzün eşi ABDde görüntülendi!

ERDOĞAN GİDECEKSE- KALACAKSA BAŞKALARI DEĞİL, BU MİLLET SANDIKTA BELİRLEYECEK..!

Okuyucularımız ve kamuoyu, bugün yaşanan sorunun cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Erdoğan ve iktidarı, partisi, partilileri, oy verenleri olduğu yanılgısına sakın ola ki düşmesinler, düşmemeliler. ..!

Yaşanan sorun ve sıkıntı, Erdoğan ve parti sorunu ve sıkıntısı olmaktan çok öte, gerçekte ülke ve milletin beka sorunudur…

“Beka” sorunu  denilince, kimileri hoplayıp zıplayarak, tepki gösterip, ne alaka, diye sorabilir…Oysa ki, dün olduğu gibi bugün de başta ABD/CIA,NATO,AB olmak üzere emperyalizmle-kapitalizmle ve onların işbirlikçileri ve içimizdeki ajanları ve etki ajanlarıyla mücadeleyi, hesaplaşmayı bir an olsun gevşetmeden, diri ve güçlü tutmak, sürdürmek ülkemiz ve milletimiz açısından bir beka sorunudur…!

TÜRKİYE, OLTADA BALIK OLMAMALI..!

ABD-pkk-pyd ile ilgili görsel sonucu

Bu tarihsel ve toplumsal gerçeği anlamayanlara, anlamak istemeyenlere Nelson A. Rockefeller’in 1956 yılında ABD Başkanı Einsenhower’e yazdığı mektubu anımsatmak isterim. Şöyle diyor( Oltadaki Balık Türkiye, Emin Değer, Kilit yayınları):

“…Biz askeri paktlarımızı kurmaya ve sağlamlaştırmayı hedef alan tedbirlere devam etmeliyiz. Büyük ölçüde politik askeri nüfuz garantileyecek genişlikte ekonomik yayılma planını Asya, Afrika ve diğer az gelişmiş bölgelerde uygulamak zorundayız. Yardım-birinci gruba, bizimle dost olan ve bize uzun süreli askeri paktlarla bağlanmış olan ülkeler girer. Bu ülkelere yapılacak yardımlar ve açılacak krediler öncelikle askeri  nitelikte olmalıdır. Oltaya yakalanmış  balığın yeme ihtiyacı yoktur. Bu nokta da dış işleri bakanlığı ile aynı fikirdeyim, genişletilmiş askeri yardım,-örneğin Türkiye’ye- bazı hallerde düşünülenin tersi sonuçlar verebilir. Yani bağımsızlık eğilimini arttırıp, mevcut askeri paktları zayıflatabilir. Bu tip ülkelere-Türkiye gibi- doğrudan doğruya hükümetleri iktidarda tutacak ve bize düşman muhalifler zararsız bırakacak biçim ve miktarda olmalıdır. Bunlara bağlantılı olarak özel sermaye yatırımlarını da ayarlamak gereklidir. Hükümet, özel sermaye yatırımlarını cesaretlenmeli ve onlardan akıllıca yararlanmasını bilmelidir. Bu yatırımlar yardımıyla bir çok politik amaca ulaşılabilir. Bu tip özel sermaye yatırımları zamanla bütün gayri meşru muhalefeti ve politikamıza karşı mukavemeti ortadan kaldırabilmeli veya nötralize edebilmelidir. Ayrıca bizi desteklemekte kararsız ve sallantılı olan bütün şahsi müteşebbüs ve menfaat  çevrelerini  etkilemelidir. Aynı zamanda ABD ile işbirliğine hazır yerli iş adamlarına yardımı arttırmalı ve böylece bu iş adamlarının, ilgili ülkenin ekonomisinde kilit noktalarını ele geçirmeleri, buna dayanarak politik etkilerinin artması sağlanmalı.

Türkiye, ABD ile imzaladığı  ikili antlaşmalarla  oltaya yakalanmış balıktır ve gerçekten de oltaya yakalanmış balığın yeme ihtiyacı yoktur..!

ABD BAYRAĞI ALTINDA ÖZGÜRLÜK TÜRKÜSÜ SÖYLENMEZ..!

Doksan küsur yıllık Cumhuriyet tarihinde ceplerinde ABD dolarını kimlik olarak kullanan soysuzların, kimi ülkede DEAŞ, kimi ülkede YPG/PYD, yıllardır cebelleştiğimiz gibi HDP/PKK gibi taşeronları, ajanları üzerinden son yıllarda FETÖ’cülerle iyiden iyiye deşifre olmuş FETÖ’cüler ve GLADIO ile sahnelenmiş karanlık, kirli ve kanlı bağlaşıklıkların hemen hepsi ABD/CIA,NATO,AB ve Siyonistlerin bayrağı altında  özgürlük türküleri söyleyerek, huşu içinde ABD bayraklarına yüzlerini sürüp, öpücüklere boğuyorlar ise   Türkiye’nin ameliyat masasına yatırılacak operasyon yapılacak bir ülke olmadığını her fırsatta bu piçlerin yüzüne vurmak, hesaplaşmak ve defterlerini dürmek bu toprakların her insanının namus borcudur.

Bu emperyal güç ve çıkar odakları demokrasi, insan hak özgürlükleri, basın ve ifade özgürlüğü, ulusların kendi kaderlerini tayin hakkı gibi insanlık tarihinin bin bir çile ile kazandığı tüm evrensel kavramların içini boşaltıp, piçleştirerek, elma şekeri gibi, bizlere sunmakta…

Sonuç olarak, oltada balık olmayacağız..!

 

Bayramınız kutlu olsun… Esen kalın…

 

 

 


Etiketler: ENGİN ARICAN

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.