SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

Vali Yazıcı’dan Gönen’e Çıkarma

Vali Yazıcı’dan Gönen’e Çıkarma
Vali Ersin Yazıcı, Gönen’de bir takım etkinlik ve programlara katıldı. Vali Yazıcı, Bengi Projesi kapsamında öğretmenlerle bir araya gelirken, muhtarlarla da toplantı gerçekleştirdi. Vali Yazıcı, her ilçe programında olduğu gibi Gönen’de de bir eğitim kurumu ve şehit ailesini ziyaret etti.30.11.2017 11:39

Vali Ersin Yazıcı, Gönen’de birtakım etkinlik ve programlara katıldı. Valilik tarafından uygulanmaya konulan BENGİ Projesi kapsamında Gönen’de öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yazıcı, projeyle ilgili bilgilendirme yaptı. Eğitim ile dertlendiğini dile getiren Vali Yazıcı, "Ben bir köy çocuğuyum. Bir öğretmenimin benim yolumu açması ile ben şimdi buralardayım. Sizler de bunu başarabilirsiniz. Ben eğitim ile dertleniyorum, sizler de lütfen dertlenin. Gözümüzden bile sakındığımız, en kıymetlimiz olan evlatlarımızı sizin ellerinize teslim ediyoruz."dedi.

EĞİTİMİN TEMELİNİ DEĞERLER EĞİTİMİ OLUŞTURMALIDIR

Eğitim sistemi içinde değerleri kazandırmanın ve değerler eğitiminin önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bir milletin bütün fertlerinin, özellikle de genç neslin kendi değerlerini ve evrensel değerleri öğrenmesi, özümsemesi ve bütün bunları sosyal hayatta davranış haline dönüştürebilmesinin yegâne yolu, elbette ki eğitimdir. Öyle ise, evimizde ve okullarımızda verdiğimiz eğitimin temelini Değerler Eğitimi oluşturmalıdır.  Öğretmenin branşı ne olursa olsun, sınıfa girdiği anda değerler eğitimine önem vermeli. Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Değerleriyle bezenmiş, bilimi seven, verimlilik kültürüne sahip, girişimci bir nesil yetiştirmek hedefindeyiz. Geleceği yetiştirmenin merkezinde bizler varız, bu çocukların geleceği bizlerin elinde onun için sorumluluğumuzu bilmemiz gerekir. Biz idarecilerin vazifesi iyi eğitim öğretim ortamlarını hazırlamaktır. Hepimiz yol arkadaşıyız, onun için birbirimize karşı sevgiyi eksik etmemeliyiz. Hepimiz, insanla ilgili süreci yönetiyoruz. Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerini önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. "dedi.

TOPLANTI SONRASI OKUL ZİYARETİ

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyarette ilk olarak Vali Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

BU OKULLARA TÜRKİYE'NİN İHTİYACI VAR

Mesleki eğitimin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, "Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi farklı sektörlerin beklediği insan gücünü yetiştiriyor, yetiştirmeye de devam edecek. Hayat bir maratondur ve koşmaya hazır olmak lazım. Bu okulda öğrencilerimiz mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar. Bu meslekte başarı ancak eğitimle gelir. Meslek lisesi mezunları hemen iş buluyor. Eğitimine devam etmek isteyenler yüksekokulda eğitimlerini sürdürüyor. Kalifiye eleman yetiştiren bu okullara Türkiye'nin ihtiyacı var." dedi.

MUHTARLARLA BİR ADAYA GELDİ

Vali Ersin Yazıcı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde Gönen'e bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Gönen mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Gönen bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

SORUNLARI TEK TEK DİNLEDİ, NOT ALDI

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Yazıcı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı'ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.

Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Gönen'de düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.Programa Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da katıldı.

KAMU YATIRIMLARINI İNCELEDİ

Vali Ersin Yazıcı, Gönen’de yapımı devam eden SGK Hizmet Binası, Vergi Dairesi Hizmet Binası, Karşıyaka ASM Merkezi ve KYK Öğrenci Yurdu inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.Beraberinde Kaymakam Faruk Bekarlar ve Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte inşaat alanlarında incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Vali Yazıcı, yeni kamu binalarının en kısa sürede bitirilerek hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü ve firmadan işçiliğe önem verilmesini istedi.

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Ersin Yazıcı, 4 Haziran 2007 tarihinde Tunceli'nin Pülümür ilçesinde Kocatepe karakoluna yapılan saldırıda Şehit düşen Jandarma Er Mustafa Aslan ile 1996 tarihinde Van'da düzenlenen terör saldırısında Şehit düşen Jandarma Er Zeki Aydemir'in Gönen'de yaşayan ailelerini ziyaret etti.

Vali Yazıcı, Şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, " Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatanı için hayatını feda etmek kahramanlığın en büyüğüdür. Millet ve devlet olarak sizlere her zaman şükran hislerimizi ifade etmeyi bir borç biliyoruz. Şehitlerimizin emaneti bu vatandan asla vazgeçmeyeceğiz. "dedi. Vali Ersin Yazıcı, Şehitlerimizin ailelerine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.


Etiketler: vali yazıcı

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.