SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

SUSURLUK TOSTU VE AYRANI TESCİLLENDİ

SUSURLUK TOSTU VE AYRANI TESCİLLENDİ
Susurluk Ticaret Odası’nın 2013 yılında Susurluk tostu ve ayranının ulusal düzeyde tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru sonuçlandı. Yapılan başvuru sonucunda Susurluk ayranı ve Susurluk tostu tescillendi.23.11.2017 10:41
Susurluk Ticaret Odası’nın 2013 yılında Susurluk tostu ve ayranının ulusal düzeyde tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru sonuçlandı. Yapılan başvuru sonucunda Susurluk ayranı ve Susurluk tostu tescillendi. 
Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt ve yönetim kurulu üyeleri Susurluk ayranı ve Susurluk tostunun, Susurluk adına Coğrafi İşaret Tescil Belgesini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik'ten alarak tescillendirdi. Ankara TPE’de düzenlenen sertifika törenine katılarak tescil belgesini alan oda başkanı İlker Kurt ve yönetimi törene katılan bin katılımcıya Susurluk ayranı ikramında bulundular. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt, "Susurluk ayranı ve Susurluk tostu bundan böyle Antep baklavası, Malatya kayısısı, Adana kebabı, Aydın inciri, Eskişehir çiğ böreği, Kars kaşarı, Kayseri mantısı, Ayvalık zeytinyağı, Edremit yeşil çizik zeytini gibi tescilli coğrafi işaretli ürünleri kapsamındadır. Biz Susurluk Ticaret Odası olarak bu taşın altına elimizi koyduk, daha zorlu geçeceğine inandığımız bundan sonraki süreçte daha çok çalışarak Susurluk ayranı ve Susurluk tostunu hak ettiği yere taşıyacağız. Ayranımız ve tostumuz başta Susurluk'umuza, Balıkesir'imize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler: SUSURLUK TOSTU

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.