Bugün: 21.04.2018

SARI, GÖREVİNDEN AZLEDİLDİ!

SARI, GÖREVİNDEN AZLEDİLDİ!

Marmarabirlik’e ait hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaştığı için Kooperatifler Kanununa muhalefetten Erdek Asliye Ceza Mahkemesinde kesin hüküm verilen Erdek 162 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Hüseyin Sarı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından görevinden alındı.08.03.2017 15:03

Marmarabirlik’e bağlı 162 sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Sarı’nın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından görevinden alındığı öğrenildi. Konuyla ilgili Marmarabirlik ve Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifinden herhangi bir açıklama yapılmazken, Kooperatif Başkanı Hüseyin Sarı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi:

 

 

‘PARALEL SARI’ DA ‘PARALEL YAPI’DAN ŞİKÂYETÇİ!

 

“162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış kooperatifi Başkanlığından azlim ile ilgili Çoluk çocuk çakal erken seviniyor. Daha hukuki süreç devam ediyor. Kaldı ki yönetim kurulu aslanlar gibi görev başında. İdari yazı siyasi bir karardan ibaret. Genel kurulda ki üyelerimizin güveni bizim için her şeyden önemlidir. Önemli olan yüz kızartıcı bir suç istinat edilememesidir. Şeffaf yönetim anlayışımızın sonucunda yanlı siyasi kararlar bizi bağlamaz... Hukuki süreç daha tamamlanmadı. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Seçimle gelen seçimle gider... Paralel yapıların girişimleri sonuçsuz kalmaya mahkûmdur.  Kamuoyuna duyurulur.”

 

KOOPERATİFLER KANUNUNA

MUHALEFETTEN YARGILANDI

 

İki yıl önce 20 Şubat’ta gerçekleşen kooperatif genel kurulunda başkanlığa seçilen ve aynı zamanda Erdek Belediye Başkanlığı görevini sündüren Hüseyin Sarı, Marmarabirlik’e ve kooperatife ait mali bilgileri sosyal medya üzerinden paylaşması üzerine kimi Birlik ve kooperatif üyeleri tarafından şikâyet edilerek, konuya yargıya taşınmış ve Sarı aleyhine Kooperatifler Kanunu’na muhalefetten dava açılmıştı.

 

 

SARI VE YÖNETİMİNİ

SEVER UYARMIŞTI!

 

Marmarabirlik’e bağlı 162Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin 2014/2015 mali genel kurulunun ‘dilek/temenniler’ bölümünde söz alan Erdek AKP Parti eski ilçe başkanı ve kooperatif ortaklarından Murat Sever, yaptığı konuşmada Sarı’nın halen süren mahkemelerine dikkat çekerek, Kooperatifler Kanuna ve kooperatif yönetmeliğine göre, Sarı’nın görevinden ayrılması gerektiği konusunda uyarmış, Divan Başkanı Recep Eren ve birçok kişi tarafından Sever’in konuşması engellenerek, susturulmaya çalışılmıştı.

 

SEVER: ÜRETİCİ DE VATANDAŞ DA HER ŞEYİ BİLİYOR!

Sever, son gelişmeler üzerine gazetemize yorum yapmayacağını belirterek, ”Hukuksuzluk, keyfiyet, ben bilirim, ben yaparım anlayışı önce yargıdan sonra bakanlıktan döndü. Benim uyarılarımda haklı çıkmam tek başına bir şey ifade etmiyor. Kooperatif ve Erdek halkı, neyin ne olduğunu, nelerin nasıl yaşandığını çok iyi biliyor. Ben, kooperatif ortaklarımız ve ilçe halkım adına bunları yaşamak zorunda kaldığımız için şahsen üzgünüm” dedi.

 

KOOPERATİF YÖNETİNİN

AÇIKLAMASI BEKLENİYOR!

 

Erdek Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülen davanın sonuçlanması ve kararın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na tebliği ile birlikte bakanlığın Marmarabirlik’ten de görüş alarak, hakkında kesinleşmiş mahkeme kararı nedeniyle bakanlıkça kooperatif başkanlık görevinden alındığı ve kararın Erdek 162 sayılı Zeytin tarım Satış Kooperatif yönetimine tebliğ edildiği öğrenildi. Kooperatifin, konu ile ilgili üyelerine ve kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor. (Doğan Ergün-ÖZEL HABER)


Etiketler: HÜSEYİN SARI -MARMARABİRLİK

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.