Bugün: 19.06.2018

REŞİTKÖY BARAJI 1450 GÜNDE BİTECEK

REŞİTKÖY BARAJI 1450 GÜNDE BİTECEK
Burhaniye Reşitköy Barajı ihale tarihi 19 Ocak 2017 Perşembe günü olarak belirlendi. Resmi olarak yayınlanan ilan da, açık ihale usulü ile yapılacağı belirtilen “Balıkesir Reşitköy Göleti İnşaatı” sözleşme yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde yer teslimi yapılarak 1450 gün içerisinde bitirilecek.27.12.2016 11:35
Burhaniye Reşitköy Barajı ihale tarihi 19 Ocak 2017 Perşembe günü olarak belirlendi. Resmi olarak yayınlanan ilan da, açık ihale usulü ile yapılacağı belirtilen “Balıkesir Reşitköy Göleti İnşaatı” sözleşme yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde yer teslimi yapılarak 1450 gün içerisinde bitirilecek. 
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bir projenin daha Burhaniye’de hayat bulmasına vesile olarak, 50 yıllık hayali gerçekleştiriyor. Belediye Başkanlığı görevini üstlendikten hemen sonra ilk iş olarak Reşitköy Barajı için kolları sıvayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal amacına ulaşarak Burhaniye’ye Barajı kazandırdı. DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından resmi bir şekilde ihaleye çıktı. Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Uysal bu işte emeği olan tüm herkese teşekkürlerini sunarken “Barajın zeytinlerimize ve zeytinliklerimize büyük faydası olacak. İlçe nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu zeytincilik ile geçinmekte Baraj, faaliyete girmesiyle birlikte yaklaşık 48 bin 950 dekar zirai arazi sulamasına katkı sağlayacak. Zeytinliklerimiz sulandığı takdirde daha iri zeytinler elde ederek sofralık zeytin satışını arttıracağız. Zeytinyağı satışından daha karlı olacak bu iş, ekmeğini zeytincilikten kazanan halkımız için de daha faydalı olacak. Ayrıca gerek ilçe merkezinde gerekse Barajın yapılacağı Karadere Mahallesi ve civarında yaşanan sel felaketlerinin de önüne geçecek olan Reşitköy Barajımız halkımıza hayırlı olsun” dedi.
Etiketler: BURHANİYE

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.