Bugün: 19.06.2018

MUTLU: 40 MİLYON $ CEPTE KALACAK!

MUTLU: 40 MİLYON $ CEPTE KALACAK!
Gönen ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük biyokütle fabrikası üretime hızla devam ederken Mutlular Enerji Şirketi'nin sahibi iş adamı İbrahim Mutlu bu tesisimiz sayesinde Türkiye'nin enerjiye giden 40 milyon dolar parası içerde kalacağını söyledi.09.11.2016 12:00

  Mısır, kanola, çeltik sapı gibi ürünlerle hayvansal atıkların yakıt olarak değerlendirildiği fabrikada, Türkiye’nin enerji üretimine büyük katkı sağlıyor. Mutlular Enerji Şirketi'nin yapmış olduğu biyokütle fabrikasında 70 Türk ve 108 Çinli personel çalışıyor.


TARIMSAL ÇÖPLER ENERJİYE DÖNÜŞÜYOR!

3.jpg görüntüleniyor


  Yatırımlarını aksatmadan devam ettiğini söyleyen Mutlular Enerji Şirketi'nin sahibi iş adamı İbrahim Mutlu, ''Bizim bu yaptığımız tesis Balıkesir'in Gönen ilçesindeki Gönen, Manyas ve Karacabey'den tarımsal atıklardan enerji üreten bir tesis. Bizim bu tesisimiz sayesinde Türkiye'nin enerjiye giden 40 milyon dolar parası Türkiye'nin içinde kalacak. Şu anda savaşlar bile enerjiden çıkıyor. Bizim bu tesisimiz saatte 30 MW enerji üreten bir tesis. 30 MW enerji şu demek. Türkiye'de şu anda günlük, saatlik 34 bin MW bir tüketimi var. Yani Türkiye'nin binde bir enerjisini biz Gönen'in sapından ve tarımsal çöpünden elde ediyoruz. Gönen'in 70 bin nüfusu var. 70 bin nüfus 7.3 MW tüketiyor. Biz dört tane Gönen'e yetecek kadar enerji üretiyoruz. Gönen, Bandırma, Erdek ve Manyas'ın enerjisini biz bu tarımsam atık tesisinden karşılıyoruz'' dedi.


MUTLU:BU TESİS YAPILIRKEN BANA HER TÜRLÜ EZİYET VE İŞKENCE YAPILDI!


  ''Bu tesis yapılırken bana her türlü eziyet ve işkence yapıldı''

  Bu tesis yapılırken bana her türlü eziyet ve işkence yapıldığını söyleyen Mutlu, ''Bu tesisi yetiştirememem için her türlü çaba sarfedildi. Eğer Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur olmasaydı ben bu tesisi bitirmem mümkün değildi. Ankara bana çok yardımcı oldu ama yereli aşamadım. Onun için benim diğer yatırımcılarla daha fazla eziyet görmemesi için Gönen OSB'nin yönetiminin incelenmesini buradaki saltanata bir son verilmesini istiyorum. Yani burada bir saltanat var. Bu saltanatın bitirlmesi lazım. Bizim yatırımcılar bunu haketmedik. Ben burada bir tesis daha yapacağım. Bu ikinci tesis ile beraber Balıkesir'in dik yarı enerjisini karşılayacağım. Yani 95 MW ben bu bölgenin tarımsal atıklardan enerji üreteceğim. 95 MW şu demek. Türkiye'nin tükettiği enerjinin binde üçü demek. Türkiye'nin yüz milyon dolar parasının rusya'ya gitmemesi demek. Ama buradaki yöneticiler bunun faydalarını bildikleri halde benim bunu yapamamam için her türlü engeli her türlü eziyeti yaptılar. Eğer ki Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur olmasaydı ben bu tesisi yapamazdım. bundan sonraki yapacağım yatırımları da yapamazdım. Ben acizane yetkililerden Gönen OSB bir el atmalrını istiyorum. Burada bir saltanat var bu saltanatın bitmesi lazım. Bu saltanat bitmez ise buraya yatırımcı gelmez. Bu Gönen OSB 1997 yılında yapılmış. Bizim tesisimizden başka bacası tüten tesis yok. Eğer el atılamaz ise 97 sene daha buraya kimse gelemez. Çünkü adam hem parayı verip neden eziyet görmeye gelsin buraya'' diye konuştu.

7.JPG görüntüleniyor


Etiketler: İBRAHİM MUTLU

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.