SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

ERDEK YILLARDIR O'NU ÇÖZEMEDİ..!?

ERDEK YILLARDIR O'NU ÇÖZEMEDİ..!?
Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın "cesur yürek" mi yoksa "binbir surat" mı olduğu kamuoyunda sorgulanıyor.Kararı, kamuoyu ve okur versin..!11.07.2018 00:00
2014 yılı Mart ayında gerçekleşen yerel seçimlerde Erdek CHP’nin belediye başkan adayı olarak seçimlere giren Hüseyin Sarı, 5 yıldır ilçenin belediye başkanlığını sürdürüyor.

Sarı’nın siyasal geçmişi  hem var ama aynı zamanda yok!

Okurlarımız, bu nasıl iş, diye soruyorlar ise başta Erdek Belediyesi’nin resmi web sitesi dahil olmak üzere internette  google  üzerinden Sarı ile ilgili  arama motoruna girebilirler.

Erdek Belediyesi’nin resmi web sitesinde Sarı ile ilgili kişisel bilgiler şöyle:

“25 Haziran 1963 de Balıkesir Erdek’te doğdu.

İlköğretimini Erdek’ te tamamladı, orta öğretimini İstanbul Özel Şişli Koleji’nde tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi bölümüne kayıt oldu.Buradaki eğitimine ara vererek Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Mimarlık mesleğini icra etmeye başladıktan sonra 1994 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak politikaya girdi 1999 ve 2009 yılları arasında Erdek Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Mimar ve iyi derecede İngilizce bilen Hüseyin SARI , evli ve 3 çocuk babasıdır.”

Erdek siyasal ve sosyal yaşamına yabancı olmayanlar, yerel basında mesai tüketenler biliyorlar ki, Erdek Belediyesi’nin web sitesindeki anlatımlar Sarı’nın siyasal geçmişinden öte Sarı’nın kamuoyuna  “resmi” aktarımları.

Hüseyin Sarı’nın siyasal geçmişi ANAP ile başlıyor.1994 yılında ANAP’tan Belediye Meclis üyesi olan Sarı,1999 yılında zgerçekleşen yerel seçimlerde ANAP’tan belediye başkanı seçildi.2004 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Erdek Belediye başkanı oldu.2009 yerel seçimleri arifesinde AK Parti’nin kendisini belediye başkan adayı olarak göstermeyeceğini anladı ve  CHP ile MHP arasındaki yoğun trafikten sonra CHP’den belediye başkan adayı olarak, 2009 yılında yerel seçimlere katıldı ve başkanlığı kaybetti.
Trt'de işlem tamam/hüseyin sarı ile ilgili görsel sonucu

 2014 yerel seçimlerinde yeniden CHP’den belediye başkan adayı olan Sarı, seçilerek, halen başkanlık görevini icra ediyor.

Yıllarca TV’de yayınlanan “cesur yurek” filminden hareketle kendisini “cesur yürek” ilan eden ve seçim kampanyalarında kullanan Sarı’nın googla Amca da bile  ANAP ve AK Partili yıllarına dair bir resmini,bir haberini bulabilmek mümkün değil. Sanki sihiinli bir el gelip, Sarı’nın geçmişinde ne var ise siliyor ve Sarı’nın siyasal yaşamı hep CHP ile başlamış ve gelişmişçesine  Sarı için yeni bir siyasal geçmiş yaratılıyor!

Sarı’nın siyasal yaşamında en hareketli ve en aksiyoner olduğu yılların ise  Ak Parti’den Erdek belediye başkanlığına seçildiği 2004 ve 2010 arasındaki yıllar olarak öne çıkıyor. Bu yıllar aynı zamanda organize suçlar kapsamında kriminal olarak hala incelenmeyi ve  somutlanmayı bekliyor.

Erdek’te belediye başkanlıkları döneminde şahsı ve çevresi ile  “düzen” kurduğu ve   iktidarını tehdit eden kim var ise şahsını “cesur yürek” olarak lanse ederek, karşıtlarını meşru olmayan yollardan kamuoyunda karalayıp, hedef olarak seçtiği öne sürülen Sarı’nın AK Parti’den bir anda CHP’ye geçişi ve Erdek CHP nezdinde yaşananlar da başlı başına hala bir muamma özelliği taşıyor.

Sarı’nın zig zaklı siyasal yaşamında  en dikkat çekici vaka ise kmendisi de AK Parti içerisindeyken 2007 yılında AK Parti’den Balıkesir milletvekili seçilmiş olan M. Cemal Öztaylan ile yaşadığı sert polemikler ,yolsuzluk ve suistimal itham ve iddialarına  İlkHaber gazetesi sahibi İhsan Kuruoğlu’nu da katması ve kamuoyuna yönelik bizzat kendisinin gerçekleştirdiği videolarla yürüttüğü karalama kampanyaları ve tüm bu karmaşık ilişkiler  sürecinin sonunda bir gazetecinin saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmesi...

Tüm bu olup bitenleri, vakaları devletin polisi, istihbaratı, savcısı ,hakimi bugüne kadar çözemedi.Facia ve vaka hala devam ediyor..!
Trt'de işlem tamam/hüseyin sarı ile ilgili görsel sonucu

Bugün Bandırma özelinde yaşanan olaylar zincirinin fail ve aktörlerinin, figüranlarının FETÖ’cüler olduğunun ortaya çıkmış olması ve Sarı’nın 15 Temmuz FETÖ’cü darbe ve işgal girişiminin yaşandığı saatler de sosyal medya üzerinden  “TRT de işlem tamam” paylaşımında bulunması  Sarı-FETÖ ilişkisinin sorgulanması gereğini de  beraberinde getiriyor.

CHP’li Sarı’nın bugün endişesi iki nokta da yoğunlaşıyor:

hüseyin sarı ile ilgili görsel sonucu
1.si, CHP’deki kaderi...CHP de 2019 Mart yerel seçimlerinde başkan adaylarının merkez yoklamasıyla belirlenecek olması ve Sarı ile ilgili partililerin CHP genel merkezine taşınmış onlarca iddiası, Sarı’nın ön seçim yoksa aday değilim açıklamasını beraberinde getirdi...

2.si ise, iş adamı ve AK Parti Meclis üyesi olan Ceyhun Mırız’ın tüm tehdit ve zorlamalara karşın Ticaret Odası başkan adaylığından vaz geçmemesi ve önümüzdeki yerel seçimler de belediye başkan adaylığı konusunda kamuoyunda isminin geçmesi..

Sarı’nın, 2008’lerde tanık olunduğu gibi,aynı benzer yöntemlerle  karşısındakileri sindirme, kamuoyu nezdinde karalama ve itibar suikastleri içersine girerek,yol almaya çalıştığı gözleniyor.

Evet, google Amca’ya girdiniz mi? 

hüseyin sarı erdek belediye başkanı ile ilgili görsel sonucu
Sarı’nın siyasal geçmişine dair ne bir haber ne de bir tek resim bulamayacaksınız.Sarı için siyasal yaşamında her parti, sadece bir otobüs durağı..Biniyor, uygun yerde inerek, sadece bir başka araca biniyor...

Kimi zaman karşınıza liberal muhafazakar, kimi zaman muhafazakar demokrat, kimi zaman sosyal demokrat, hızını alamazsa( bilmese de) kendisini sosyalist olarak sunuyor..Aynı “binbir surat” gibi...

Siyaset de “birbir surat” karakterini A.Nesin’in “zübük”ü ile kıyaslayabilirsiniz ama bence vakayı anlamakta bu yetmez..Mutlaka derinlere inilmeli diye düşünüyorum...

Siz, hangi “surat” ı tercih ederseniz,bu sizin tercihiniz...!

Haber Merkezi

Etiketler: ERDEK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SARI -CHP

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.