SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018

ERDEK’TE SULAR DURULMUYOR

ERDEK’TE SULAR DURULMUYOR
Erdek Belediyesi’nden alacaklı olan kişilerin belediyeye ait araçlara haciz işlemlerinin ardından gün geçmiyor yeni açıklamalar ard arda gelmesin..!01.06.2018 14:11

Uzman Avukatlık Bürosu Avukatlarından Av. Yüksel Değirmenci  31 Mayıs Perşembe sabahı avukatlık bürosunda bir basın açıklaması yaptı. Değirmenci yaptığı açıklamada belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın konuştuğu her kelimenin yalan olduğunu ifade etti.

Mırız Turizm A.Ş. Çuğra mevkinde bir yer satın almış, alınan bu yerin geri dönüşümün belediye tarafından yapılamadığı/yapılmadığı/ yapıldığı konusunda ortaya çıkan iddia ve açıklamalar karşısında Mırız Turizm A.Ş. nin avukatı olarak gerekli hukuki yasal girişimde bulunduklarını dile getiren Av Değirmenci , “18 uygulaması yapılmış ve iptal edilmiş. Geri dönüşüm yapılmasını talep ettik. Başkan Sarı geri dönüşümün  belediyelerin yapamadığını söylüyor. Yalan söylüyor. Bu uygulama belediye tarafından yapılması gerekiyor geri dönüşüm davası açılmasıyla bilirkişi araziye değer biçiyor. Biçilen değer 17 trilyon. Sarı benim bilirkişiye müdahil olduğumu ifade ediyor. Benim Erdek’i yemek istediğimi söylüyor. Erdek’i yedirtmem diyor. Bilirkişi raporuna benim müdahale ettiğimi ispat etsin tüm malvarlığımı bağışlayarak intihar ederim” dedi.

Erdek Belediyesi’nin müvekkili Yaşar Ceyhun Mırız’ın açmış olduğu davaları kaybettiğini ve üstüne yine kaybedeceğini  bilerek istinat davaları açtığını belirten  Av. Yüksel Değirmenci,  Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Ay’a gittiğini ve durumu izah ettiğini açıkladığı konuşmasında “harç ve vekalet paralarının yüksek olduğunu, kazanacağım davaların vekalet parasından bile vazgeçeceğimi, Belediyenin bu harç paralarını ödememesi için ricacı oldum” dedikten sonra “Bu paralar Belediyenin kasasından çıkıyor, Belediyenin zarara uğramaması konusunda uyarıcı konuşmalar yaptığını açıklayan Av. Değirmenci  siyasi yaşamında da radikal kararlar alacağını açıkladı.


Etiketler: YÜKSEL DEĞİRMENCİ - ERDEK BELEDİYESİ - HÜSEYİN SARI -MIRIZ

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.