SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

BÜYÜKŞEHİR'DEN AVŞA'DA CEMEVİ PROTOKOLÜ

BÜYÜKŞEHİR'DEN AVŞA'DA CEMEVİ PROTOKOLÜ
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile Hizmet İşbirliği Protokolü imzalandı.20.07.2017 11:36

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile Hizmet İşbirliği Protokolü imzalandı. Avşa Adası’na Cemevi yapılması ile imzalanan protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bandırma’da, Burhaniye’de, Avşa Adası’nda, Kepsut’ta, Balıkesir’in neresinde ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan herkes dini, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun herkes eşittir. Alevi, Sünni, şu kimlik bu kimlik diye ayırt etmeden herkese yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile Hizmet İşbirliği Protokolü imzalandı. Büyükşehir Belediyesi’nde imzalanan protokol törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi Başkanı Süleyman Dursun ve vakıf yönetim kurulu üyeleri katıldı. Protokol ile Kültür Tesis Alanı olarak kullanılması için tahsis edilen 620 metrekarelik arsa Cemevi kurulmak üzere vakfın hizmetine verildi.

Protokol töreninde konuşan Başkan Uğur, “Bandırma’da, Burhaniye’de, Avşa Adası’nda, Kepsut’ta, Balıkesir’in neresinde ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan herkes dini, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun herkes eşittir. Alevi, Sünni, şu kimlik bu kimlik diye ayırt etmeden herkese yardımcı olmaya çalışacağız. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile aramızda ortak hizmet işbirliği protokolü yapıyoruz. Bu protokol ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 620 metrekare yeri, imar planında da bu alanı Cemevi olarak belirledik, şimdi bu arsayı vakfın Avşa Şubesi’ne veriyoruz. Her zaman destekçiniziz” dedi.

Başkan Uğur’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi Başkanı Süleyman Dursun, Cemevini kısa sürede hizmete sokmak istediklerini söyledi. Konuşmaların ardından Başkan Uğur ve Dursun protokolü imzaladı.


Etiketler: BÜYÜKŞEHİR -BAŞKAN UĞUR

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.