SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

Bakanlık Ve Savcılık Bu İddiaları Soruşturmalı

Bakanlık Ve Savcılık Bu İddiaları Soruşturmalı
İşadamı ve AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyesi Ceyhun Mırız, yaptığı yazılı basın açıklamasında CHP’li Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’yla ilgili bir dizi yolsuzluk ve suiistimal iddiasını kamuoyunun gündemine taşıdı. Mırız’ın birbirinden ağır itham ve iddiaları konusunda İçişleri Bakanlığı ve Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma başlatması bekleniyor. 12.07.2017 11:41

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’ya Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketinin niçin kurulduğunu soran Mırız “Bu şirketin tek bir müşterisi var o da Erdek Belediye Başkanlığıdır. Erdek Belediye Başkanlığı aynı zamanda bu şirketin tam olarak yüzde 99 hissedarıdır. Yüzde 1 hissedar da Erdek Turizm Tanıtma Vakfı’nındır. Bu şirketin parasını Erdek Belediye Başkanlığı verir. Bu para ile bu şirket mal alır. Aldığı bu malları Erdek Belediye Başkanlığı’na kiralar. Erdek Belediye Başkanlığı’ndan başka hiçbir müşterisi olmayan bu şirketin hiçbir iş yapmayan ancak ciddi maaşlar alan çalışanları da vardır” dedi.

 

ELİMİZDE SOMUT DELİLLER VAR..!

Erdek Grup İnsan Kaynakları Şirketinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerinin altını çizen Mırız şunları söyledi “Bu konuda elimizde ciddi belgeler bulunmaktadır. Erdek halkının parasını bu paravan şirketler ile çarçur ettirmeyeceğiz. Hukuk adamı olduğunu iddia eden Hüseyin Sarı önce borçlarını ödeyecektir. Çalıştırdığı personelinin maaşlarını ödeyecektir. Erdek Belediyesi’ne mal ve hizmet sunan kişi ve firmalara olan borçlarını ödeyecektir. Bu ödemeleri yaparken de ayrım yapmayacaktır. Hangi firmalara bu ayrımları yapıldığı da bilinmektedir. Bu konuda da elimizde ciddi delillerimiz vardır. Ne kendi borçlarını ne de belediyenin borçlarını ödemeyen Hüseyin Sarı’nın hukuka uygun tek bir yönü yoktur”

 

ERDEK DE NELER YAŞANIYOR?

Mırız AŞ olarak Erdek Belediye Başkanlığı’ndan olan alacaklarının kaynağını da açıklayan Mırız “Bizzat Hüseyin Sarı’nın şirketimize zorla sattığı ve rahmetli babam Osman Mırız’ın destek olmak amacıyla çok yüksek fiyatlardan aldığı Kastri Mevkiinde bulunan bir kısım zeytinliklerdir. Hüseyin Sarı’nın sattığı zeytinliklerden birinin mülkiyetini üzerindeki başka hacizler nedeniyle 5 yıl devredemedi. Diğerleri ise kendi döneminde yaptığı Kastri İmar Uygulamasında belediye adına oluşturduğu kanuna aykırı parsellerin satışıdır. Bu parseller mahkeme tarafından iptal olunca belediye ye verdiğimiz paraları istedik. Ancak Hüseyin Sarı bu ödemeyi de 3 yıla yakın bir süre yapmayınca Mırız AŞ olarak avukatımız tarafından Erdek Belediyesi’ne dava açılmış ve açılan davalar kazanılmıştır. Yargı kararına rağmen Hüseyin Sarı yine ödememiştir. Neden borcun kaynağını açıklamıyor” diye tepki gösterdi.

-ERDEK’E ZARAR VERİYORSUN..!

Hüseyin Sarı’nın kendisini hukuka saygılı gibi göstermeye çalıştığını öne süren Mırız “Bu adam Erdek halkına ciddi zarar vermektedir. Haksız davalar ile ciddi vekalet ücretleri Hüseyin Sarı’nın cebinden değil Erdek halkının cebinden çıkmaktadır. Bizim avukatımız sürekli olarak bu konuda Erdek Belediyesi’ni uyarmasına rağmen. Bu davaları açmaktalar ve kaybetmekteler” dedi.


Etiketler: erdek. ceyhur mırız - hüseyin sarı

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.