SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.08.2018

22 ADADA GÖNÜLLÜ TEMİZLİK

22 ADADA GÖNÜLLÜ TEMİZLİK
Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla Alibey Adası-Cunda Gezi Tekneleri Derneği üyesi tekne sahipleri ile Ayvalık Çevre Derneği üyeleri ilçenin Ege Denizi’ndeki 22 adasında dev bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.13.06.2018 14:13

Alibey Adası-Cunda Gezi Tekneleri Derneği yöneticilerinden Cem Balcı’nın öncülüğünde ‘Motorları Maviliklere Süreceğiz’ sloganıyla gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine; dernek bünyesindeki 8 gezi teknesi ve 60 gönüllü dernek üyesi ile duyarlı vatandaşlar katıldı. Sabah saat 11.00 ile 18.00 saatleri arasında süren 5 saatlik çevre temizliği çalışması öncesinde açıklamalarda bulunan Alibey Adası-Cunda Gezi Tekneleri Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Cem Balcı, rüzgar ve akıntıyla gelen, bunun yanı sıra piknik yapan kişilerin bıraktığı çöpleri topladıklarını söyledi.

“DUYARLI OLUN”

Vatandaşlardan biraz daha duyarlı olmalarını isteyen Cem Balcı, Önümüzde bayram var. İnşallah bayramdan itibaren Ayvalık’ın sezonu başlayacak ve Ekim ayına kadar dolu geçecek. Bu vesileyle Temiz, hijyenik ve oksijen dolu Cunda Adamıza misafirlerimizi bekliyoruz." dedi.

“EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEEKTİR”

Ayvalık adalarının koylarına giden gönüllülerin, kıyı ve sahillerdeki çöpleri temizlemesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Ayvalık Çevre Derneği Başkanı Havva Taylan, en güzel temizliğin kirletmemek olduğunu ve vatandaşların çevreye karşı mutlaka duyarlı olmaları gerektiğini vurguladı. Etkinliğin sonunda; topladıkları yaklaşık 2 kamyon dolusu çöpün bir bölümünü yakarak imha eden çevreciler, bazılarını da naylon poşet ve çuvallara doldurarak Cunda Adası'nda Ayvalık Belediyesi’nin temizlik işçilerine teslim etti. 


Etiketler: EDREMİT BELEDİYESİ

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.