SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

YENİ BİR YAŞAM ALANINA KAVUŞTUK

YENİ BİR YAŞAM ALANINA KAVUŞTUK
andırma Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla Edincik Mahallesi’nde Hobi Bahçeleri gerçekleştirdi. 5 Mayıs Cumartesi günü tanıtım etkinliği düzenledi.09.05.2018 12:37
Hobi Bahçeleri ile Bandırmalıların günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp, doğayla iç içe nefes alabilmeler için hobi hahçesi yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Mirza, Gazi ve Şehit ailelerinin öncelikli olduğu Hobi Bahçelerini hiçbir ücrete tabi olmadan kullanacaklarını açıkladı.

Edincik Mahallesi’nde bulunan 292 adet hobi bahçesinden 222 adetinin tutulduğunu belirten Mirza, kalan 70 hobi bahçesini almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmasını istedi. 


5 Mayıs Cumartesi günü Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın da katıldığı tanıtım toplantısı Hobi Bahçesinde gerçekleşti. Bandırma Belediyesi tarafından organize edilen tanıtım etkinliği ve mangal ikramına katılmak isteyen vatandaşlar Bandırma merkezden ücretsiz otobüslerle Hobi Bahçesine geldiler. 

Hobi Bahçelerinin tanıtım etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, üniversite öğrencileri, milletvekili aday adayları  ve Bandırmalılar yoğun ilgi gösterdi. 

Hobi bahçesine her gün otobüs seferi olacağını belirten Belediye Başkanı Mirza yaptığı konuşmada, “Bugün büyük bir projenin açılışında bulunuyoruz. Eleştirenler var ama burayı dolaşıp gördükten sonra kararı siz vereceksiniz. Bu tür projeler sanayi kent bilincinin ortaya çıkardığı bir sonuçtur. Toprağı olmayan, ekip biçme imkanı olmayanlar için bu projeyi hayata geçirdik. Bu projeyi hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür ederim. Bu güzelliği yaşayalım sahip çıkalım. Pırıl pırıl bir mahallemiz var. Temizlik görevlileri süpürüyor, ardından yıkıyor. Bu nedenle Temizlik Müdürlüğümüze teşekkür ederim. Önümüzde yeni projeler var. Zaman içerisinde hepsini  gerçekleştireceğiz. Balıkesir büyükşehir olduktan sonra yaklaşık 208 milyon liramız Büyükşehre geçti. Bizim paralarımızı alanlar görevlerini yapsınlar. Şikayet etmiyoruz.  Vatandaşlarımız hangi belediye hangi işi yapıyor bilsin, şikayet etmiyoruz. Biliniz. Yolların kazılmasında Bandırma’lıya bir hayır yok. Buradan söylüyorum, Bandırma sokakları kazılıyor, her taraf kazılıyor yapılmıyor, biz yapıyoruz. O kazılar bizden izin alınarak yapılmıyor. Paraları da bize verilmiyor. Ama biz o kazılan yerleri yapıyoruz. Bandırmalı’yı mahrum etmemek adına yapıyoruz. Büyükşehirden izin alan Süperonline 80 km kazıya Hacı Yusuf Mahallesi’nden başladılar. O kazıları kapatmak bize düşüyor”  açıklamasında bulunan Başkan Mirza “Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimiz devam edecektir. Köylerimize ve beldelerimize yaptığımız hizmetler devam etmektedir. Biz büyük bir belediyeyiz. Projelerimizi hazırlayıp hayata geçiriyoruz. Büyükşehirden yeterli desteği Bandırma olarak görmüyoruz. Olsun, bize gölge etmesinler, engel olmasınlar yeter. Hobi bahçeleri yaptık, hayata geçirdik. Vatandaşımız bir taraftan günlük stresini atarken diğer taraftan doğayla iç içe yaşasın diyerek bu güzel yerde herkes kendi kulübesinde hayallerini gerçekleştirsin ve yaşasın” dedi. 

Hobi Bahçelerinin  Bandırma Belediyesine maliyeti konusunda da abartılı rakamlar telafuz edildiğine dikkat çeken Başkan Mirza, bahçelerin maliyetinin belediyeye  4,5 milyar olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın yorgun günün stresini atabilecekleri bu bahçeleri gezip görebilirsiniz. Sanayi kentlerinde bu tür bahçeler bulunuyor. Bandırmamızda sanayi ve lojistik kentidir. Bandırmamız için Kapalı Pazar yeri, Santral Kültür Merkezi, General Balcı Çamlığı, Hürriyet Parkı, Atatürk Parkı ve Enerji Santrali gibi büyük projelerimizi tamamladık. Bandırma Belediyesi artık kendi enerjisini kendi üretiyor. Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Vatandaşlarla beraber hobi bahçelerini gezen Başkan Mirza ve etkinliğe katılanlar mangal keyfi yaptılar. 

Haber/Fotoğraf: Muratcan Devrim


Etiketler: BANDIRMA BELEDİYESİ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.