SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

UEDAŞ’tan Bandırma’ya 16.1 milyon TL’lik yatırım

UEDAŞ’tan Bandırma’ya 16.1 milyon TL’lik yatırım
Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) bölgesinde kaliteli enerji arzı sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. 08.05.2018 14:01

Balıkesir’in hızla büyüyen ilçelerinden biri olan Bandırma’da bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım çalışmalarına da ağırlık veren UEDAŞ, 2018’de 16 milyon 100 bin TL’lik yatırım yapacak.

Elektrik şebekesinin dağınık yapısını ortadan kaldırmak ve daha verimli bir hale dönüştürmek amacıyla yatırımlarını sürdüren UEDAŞ, 2010 yılında özelleştiği günden bu yana sektörde müşteri odaklı öncü uygulamaları hayata geçirdi. UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı, 2017 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği bölgede 231 milyon TL’lik yatırım yapıldığı ifade edildi. Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı hatları, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Bandırma’da 219 bin aboneye hizmet veren UEDAŞ, vatandaşın elektriği daha kaliteli ve kesintisiz erişebilmesi amacıyla 2017 yılında şebekeye yatırımlarında Bandırma’ya 10.6 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Yatırım miktarını Bandırma İlçesinde 16 milyon TL’nin üzerine çıkarmaya hazırlanan UEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, şirketin dört ili kapsayan bölgesinin tümünde 2018 yılında 286 milyon TL yatırım yapılması planlanıyor.  

Hedef: Kaliteli enerji arzı sağlamak

Yatırımlardaki hedefin kaliteli enerji arzı sağlamak olduğuna dikkati çeken açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Bandırma, abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan bir ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız.”

UEDAŞ HAKKINDA

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda 3.1 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 4 il, 55 ilçe, 2221 mahalle ve 636 köy sorumluluk sahasında 2177 personelle 7/24 hizmet veriyor. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren firma gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularına da destek oluyor. 2010 Eylül’ünde özelleşen şirket Limak Holding bünyesinde bulunuyor.


Etiketler: UEDAŞ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.