SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

TAŞINIYORLAR.!

TAŞINIYORLAR.!
Kamuoyunda yıllardır tartışma konusu olan kamu kurumlarının dağınıklığı sorunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Aile ve Sosyal İşler Müdürlğü ve Tapu Kadastro Müdürlüğü’nün aynı binaya nakli ile bir nebze de olsa son buluyor. İlgili kamu kuruluşlarının önümüzdeki günlerde yeni yerine taşınması bekleniyor.12.11.2017 11:25
Bandırma Ayyıldız ve ŞMG Anadolu Lisesi’nin liseler Vadisi’ne nakli ve Bandırma Ortaokulu, Vecihibey ile Cumhuriyet İlköğretimin de  taşınan okullara nakli ile  kentte yeni bir dönemin ilk adımları atılmış olacak. Bilindiği gibi, Bandırma Endüstri Meslek Lisesi de  100. Yıl’da yeni binasına taşınmıştı.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, gazetemize yaptığı açıklamada,5 Haziran 2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak kentimizde göreve başladığını belirterek, şöyle dedi:


KILIÇGİL:GENÇ BİR NÜFUSA SAHİBİZ.!


“5 aydır Bandırma’da görev yapıyorum. Daha önce Bandırma’yı tabii ki biliyordum ama şu ve ya bu nedenle dolaylı dolaysız Bandırma’da hiç bulunmamıştım.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanmam sonrası müdürlüğümüzde, eğitim camiamızda çok sıcak karşılandım. Aynı ilgiyi ve sevgiyi  göreve başladığım ilk günden bu güne hemen herkesten gördüğümü söyleyebilirim. Bandırma merkezi ile kırsal kesimi ve çevre ilçeleriyle gerçekten çok güzel ve gelişkin bir kent.Toplumsal gelişkinlik düzeyi ve eğitim seviyesi oldukça yüksek.Eğitime ve verilen eğitimin kalitesine, niteliğine  büyük önem veriliyor.Ülke genelinde de bu yönleriyle eğitimin hemen her alanında  önemli başarılar sağlanıyor. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip ve bu durumun bizlere yüklediği sorumluluk   çok fazla. Bakanlığımız ve bakanlığımızın tüm birimleri ve personeli de, diğer devlet krumları ile işbirliği ve uyum içerisinde  bu sorumluluğu en iyi şekilde karşılamaya çalışıyor.”


KILIÇGİL:23. 755 ÖĞRENCİMİZ, 2 BİN ÖĞRETMENİMİZ VAR.!


Bandırma’da  okul öncesi olmak üzere,ilk,orta ve lise öğrenci sayısının öğretmen sayısı ile  yaklaşık 26 bin olduğuna dikkat çeken Kılıçgil, “ Bugün itibariyle okul öncesi çocuk sayımız 2 bin 075, 6 bin 876 ilkokul,7 547 ortaokul ve 7 bin 257 olmak üzere toplam öğrenci sayımız 23 bin 755. Liseler Vadisi olarak bilinen alan da 24 derslikli Ali Öztaylan Yeni Anadolu İmam Hatip Lisesi, 40 derslikli Anadolu Lisesi, 300 kişilik spor salonu,  300 kişilik öğrenci pansiyonumuzun inşaatları tamamlanma aşamasında. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına bir aksilik olmadan okulların tamamlanarak teslimlerinin yapılması, öğrencilerimizin yeni ve modern okullarında eğitimlerine devam etmelerini sağlamayı hedefliyoruz.Bu okullarımızın hizmete alınmasıyla kentimizde milli eğitim alanında ciddi değişiklikler yaşanacak” dedi.


KILIÇGİL: AYYILDIZ VE ŞMG ANADOLU LİSESİ TAŞINIYOR


Liseler Vadisi’nde 24 derslikli Ali Öztaylan Yeni Anadolu Lisesi ve Anadolu Lesisi’nin inşaatlarının tamamlanması ve binaların teslimiyle birlikte, “Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi ve ŞMG Anadolu Lisesi’nin bu okullara taşınacak. Ayyıldız ve ŞMG Anadolu Lisesi’nin bugün bulunduğu binalara da Bandırma Ortaokulu, Vecihebey ile Cumhuriyet ilköğretim okullarımız taşınacaklar. Bu durum kent merkezinde ciddi bir rahatlama sağlayacağı gibi çocuklarımız daha geniş bir alanda,daha kaliteli ve nitelikli hizmet  alabilme ve eğitim görebilme olanağına kavuşacaklar. Aynı şekilde Ayyıldız ve  ŞMG Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilerimizde fiziki açıdan daha modern ve geniş bir alanda hizmet alıp, eğitim olanağına kavuşacaklar”dedi.


İLÇE MİLLİ EĞİTİM,MÜFTÜLÜK, AİLE VE SOSYAL İŞLER,TAPU KADASTRO TAŞINIYOR.!


Bandırma Ortaokulu,Vecihibey ve Cumhuriyet İlköğretim okullarının bugün mevcut binalarının kullanımı konusunda da farklı önerilerin ve taleplerin olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıçgil, “Bakanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Valilik ve Kaymakamlığın tüm bu öneri ve talepleri  değerlendirdiğine dikkat çekerek, “Bandırdma İlçe Mgilli Eğitim Müdürlüğü’de,FETÖ’cü hainlerin dershane olarak kullandığı binaya devlet tarafından el konulması sonrası bu binanın kullanımı için bize,Müftülüğe, Aile ve sosyal İşlere,Tapu Kadostra’nın bu binada konuşlanması yönünde karar aldı. Bu binanın ilk dört katını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,2 katını Müftülek, bir katını Aile ve Sosyal İlişkiler ile bir katını da Tapu Kadostra Müdürlüğü kullanacak. Binanın tamir ve tadilatı, düzenmesi bitti ve önümüzdeki günler içerisinde bizler de yeni yerimize taşınacağız.”dedi.


BANDIRMA ORTAOKULU, VECİHİBEY,CUMHURİYET İLKÖĞRETİM TAŞINIYOR.!


Geçmiş dönemlerde Liseler Vadisi olarak gelişen projenin daha sonra  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verimli görülmemesi nedeniyle iptal edildiğine dikkat çeken Kılıçgil, “ Bu proje daha çok metropol kentler için öngörülmüştü. 150-200 bin öğrenci kapasiteli okullarımızın bir kampüs halinde belli bir merkeze konuşlandırılması öngörülüyordu.  Bugün için bizim bu alanda milli eğitim olarak gerçekleşen yatırımlarımız ortada. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nden  zamanında Liseler Vadisi için bize tahsisi gerçekleştirilmiş alanlarla ilgili Rektörlüğün yer talebinde bulunduğu doğru ama ortada resmileşmiş bugün için hiç bir şey yok. İlk, orta ve lise dengi okullarımızın belirlenmiş binalarda konuşlandırılmasıyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, cok kapsamlı ve uyumlu bir çalışma yürüttüğünü vurgulamalıyım. Bu çalışmalarımızı Okul Aile birlikleri ile eşgüdüm içerisinde sürdürdüğümüzü belirtmeliyim.Yani ben yaptım-oldu gibi bir anlayış söz konusu değil”dedi.


EN BÜYÜK SORUN TRAFİK GÜVENLİĞİ VE AYDINLATMA


Bandırma Ayyıldız ve ŞMG Anadolu Lisesi’nin Liseler vadisine nakli ile birlikte ulaşım ve trafik sorununun tüm yönleriyle ilgili kurumlar ve birimler nezdinde masaya yatırılmış olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıçgil, “ bu nokta da öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin güvenliği yanı sıra ulaşım açısından da nelerin yapılması gerektiği konsunu ilgili tüm devlet kurumları ve birimleri ile görüşüyor, bu konulardaki önerileri ,riskleri ciddiyetle çok yönlü titizlikle inceliyor, karar almaya çalışıyoruz. En büyük sorun karşımıza yaya ve araç trafiği ve akışının güvenliği konusunda çıkıyor.  Tatepler bu noktalar da odaklaşıyor. Biz de, Valilik ve Kaymakamlığımızla iştişare içerisinde başta Karayolları ve Bölge Trafik olmak üzere  konuyu en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz. Ben, bu yöndeki kaygıların da alınacak önlemler,yapılacak düzenlemeler ve alınacak kararlar ile en iyi ve en sağlıklı şekilde ciddi bir sorun yaşanmasına mahal verilmeden aşılacağına,çözüleceğine   inanıyorum.” dedi.


ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE SÜREKLİ DENETİM


Türkiye genelinde sıklıkla konu edilen öğrenci servislerinde yaşanan olaylar konusuna da değinin Kılıçgil, “ Bandırma İlçe Milli Eğitim olarak ve okullarımızın aile birlikleri açısından bu konuda rahatız. Bu konuda İçişleri Bakanlığımız bir yönetmelik hazırladı ve yayınladı. Bizlerde yeni eğitim-öğretim yılı bsaşlamadan önce Bakanlığımızın ve İç işleri Bakanlığımızın yönetmeliği doğrultusunda Valimizin ve kaymakamlığımızın başkanlığında ve  yönlendirmesiyle Emniyet ve Jandarma dahil olmak üzere yerel yöneticilerle ve diğer ilgili ve yetkili kurum ve kişilerle veli ve öğretmenlerdimizi rahatlacak, öğrencilerimizin güvenlik ve huzur içersinde ulaşımlarını sağlama yönünde bir dizi karar aldık.Alınmış kararların da layıkıyla uygulanmasını denetlemek amacıyla  sürekli çalışma yürütüyoruz. Velilerimizin, öğrencilerimizin bu konudaki en ufak şikayetlerini ya da taleplerini ciddiyetle değerlendiriyor,gerekli adımları atıyoruz.Sizler vasıtasıyla da velilerimizi, öğrencilerimizi, vatandaşları uyarıyorum. En küçük yşikayetinizi,hoş olmayan bir durumu emniyet ve jandarma birimlerine,bizlere iletin. Bu konuda telefonlarımız ve kapımız 24 saat vatandaşlarımıza açık “dedi.


HER LİSEYE BİR GÜVENLİK ELEMANI


Kamuoyuna sıklıkla yansıyan uyuşturucu ve madde bağımlılıı konusunda da  gazetemize açıklama yapan Kılıçgil, “Bu ciddi ve tüm vatandaşların önemsemesi gereken bir sorun.Okul önlerinde,giriş-çıkışlarda okul çevre güvenliği açısından emniyet güçlerimiz her türlü önlemi alıyor.En küçük şüpheli bir durumu önemsiyor ve takibini yapıyor. Tüm liselerimize Bakanlığımız  bir güvenlikçe tahsis edilmesi yönünde karar aldı. Öğrencilerimizi madde bağımlılığı konusunda sürekli uyarıyor ve seminerler veriyoruz. Bu konuda sadece poliz ve jandarmaya görev düşmüyor. Bu konuda ailelerimiz, öğretmenlerimiz şüphe uyandırıcı en küçük bir olumsuzluğu bile değerlendirmek ve madde bağımlılığı konusunda kararlı mücadele vermek zorunda.Uyuşturucu tacirlerine kaptıracağımız bir evladımız, çocuğumuz bile olmamalı ve herkes bu konuda üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yapmalı”dedi.


Etiketler: MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.