SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

TAŞERON EMEKÇİLERİN TOPLU SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

TAŞERON EMEKÇİLERİN TOPLU SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI
Bandırma Belediyesinde çalışan taşeron işçilerin toplu iş sözleşmeleri Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen imza töreni ile imzalandı.25.12.2017 11:37

Törene Belediye Başkanı Dursun Mirza, Belediye Başkan Yardımcıları Ozan Onur, Mehmet Sert, İsmail Ay, Belediye Meclis Üyeleri, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel-İş Başkanı Remzi Çalışkan, Balıkesir Genel-İş Şubesi Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı, Siyasi Parti Temsilcileri, Sendika Temsilcileri ve Belediyede çalışan işçiler, memurlar ve vatandaşlar katıldı.

Taşeron işçilerinin bir an önce kadroya geçmesinin gerektiğini belirten Başkan Mirza; “ Gelirlerin azalmasını bahane etmeden hem projelerimizi gerçekleştiriyor hem de emekçilerimizin haklarını veriyoruz. Çalışanlarımız maaşlarını bir gün bile geciktirmiyoruz. Onlardan da aldıkları maaşların haklarını vermelerini istiyoruz. Çünkü emek en kutsal değerdir ve kimsenin emeği yok sayılmamalıdır. Belediyemizdeki taşeronlar asgari ücretin %50'sinden fazla ücret almaktadır. Biz bunu sağlıyoruz ancak yeterli bulmuyoruz. Taşeron İşçilerde diğer işçilerle eşit şartlara sahip olması gerektiğine inanıyorum. Hükümetten seçim öncesi verilen sözlerini tutmalarını istiyoruz. Biz taşeronlarımızın sendikalaşmasını sağladık. Ancak tüm hakları da eşit ve adil bir şekilde elde etmelerini istiyoruz. Bugün burada sizlerin huzurunda taşeron emekçilerimizin emeklerinin karşılığını vererek toplu sözleşmeye imza atmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni sözleşmemizin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Törende taşeron işçiler, Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya Taşeron Dostu Başkan Ödülü ve çiçek takdim ettiler.


Etiketler: BANDIRMA BELEDİYESİ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.