SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018

SARI, BİR PİNOKYO MU!?

SARI, BİR PİNOKYO MU!?
Uzman Avukatlık bürosu avukatlarından Değirmenci'den sonra Erdek AK Pacrti Belediye Meclis üyesi Mırız da Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'yı yalancılıkla itham etti.06.06.2018 12:40
Uzman Avukatlık bürosu avukatlarından Değirmenci, Erdek Belediye Başkanı Sarı’nın her konuştuğu  kelimenin yalan olduğunu söyleyerek,Sarı’nın Mırız Turizm A.Ş’nin aleyhine açtığı tüm davaları kaybettiğini ve halen süren davaları da kaybedeceğine inandığını belirtti.

Erdek Belediyesi’nin AK Partili Meclis üyesi Mırız,Sarı’nın büyükşehir belediyesinden katı atık bedeli almadığı yönündeki beyanlarının yalan olduğuna dikkat çekerek, Belediyeyeye 2017 yılında 2 milyon 145 bin TL. ve 2018 yılında da  396 bin TL.katı atık bedeli gönderildiğini  vurguladı.

Uzman Avukatlık Bürosu Avukatlarından Av. Yüksel Değirmenci  31 Mayıs Perşembe sabahı avukatlık bürosunda bir basın açıklaması yaptı. Değirmenci yaptığı açıklamada belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın konuştuğu her kelimenin yalan olduğunu ifade etti.

Mırız Turizm A.Ş. Çuğra mevkinde bir yer satın almış, alınan bu yerin geri dönüşümün belediye tarafından yapılamadığı/yapılmadığı/ yapıldığı konusunda ortaya çıkan iddia ve açıklamalar karşısında Mırız Turizm A.Ş. nin avukatı olarak gerekli hukuki yasal girişimde bulunduklarını dile getiren Av Değirmenci , “18 uygulaması yapılmış ve iptal edilmiş. Geri dönüşüm yapılmasını talep ettik. Başkan Sarı geri dönüşümün  belediyelerin yapamadığını söylüyor. Yalan söylüyor. Bu uygulama belediye tarafından yapılması gerekiyor geri dönüşüm davası açılmasıyla bilirkişi araziye değer biçiyor. Biçilen değer 17 trilyon. Sarı benim bilirkişiye müdahil olduğumu ifade ediyor. Benim Erdek’i yemek istediğimi söylüyor. Erdek’i yedirtmem diyor. Bilirkişi raporuna benim müdahale ettiğimi ispat etsin tüm malvarlığımı bağışlayarak intihar ederim” dedi.

Erdek Belediyesi’nin müvekkili Yaşar Ceyhun Mırız’ın açmış olduğu davaları kaybettiğini ve üstüne yine kaybedeceğini  bilerek istinat davaları açtığını belirten  Av. Yüksel Değirmenci,  Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Ay’a gittiğini ve durumu izah ettiğini açıkladığı konuşmasında “harç ve vekalet paralarının yüksek olduğunu, kazanacağım davaların vekalet parasından bile vazgeçeceğimi, Belediyenin bu harç paralarını ödememesi için ricacı oldum” dedikten sonra “Bu paralar Belediyenin kasasından çıkıyor, Belediyenin zarara uğramaması konusunda uyarıcı konuşmalar yaptığını açıklayan Av. Değirmenci  siyasi yaşamında da radikal kararlar alacağını açıkladı.

Av. Değirmenci’den bir gün sonra  Erdek Yalı  mahallesi Neyyire Sıtkı caddesindeki ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen AK Partili Meclis üyesi  Ceyhun Mırız,Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’yı “yalancı”lıkla itham ederek, görevinden istifa etmesini istedi.

Mırız, Sarı’nın daha önce yaptığı  açıklamarda, “Balıkesir büyükşehir belediyesinden 1 kruş katı atık bedeli almadım. Aldığımı ispat ederlerse  24 saniye düşünmeden istifa ederim”dediğini belirterek,basın mensuplarıyla  Sarı’nın bu sözlerinin geçtiği videoları paylaştı.

Mırız,şöyle dedi:Bakınız; Erdek Belediyesi’ne 2017 yılında 2 milyon 145 bin TL. katı atık bedeli,265 bin 123 TL de ÇTV parası,yine katı atık bedeli olarak 2018 yılında  396 bin TL. para gönderildi.Ancak, bu paralar Erdek Belediyesi adına  icralara ödendi.Şimdi ben buradan Hüseyin Sarı’ya sesleniyorum: Eğer sözünün eriysen hemen istifa et. Erdek halkının gözü önünde verdiğin sözü tut ve görevinden ayrıl.Ben bu paranın Erdek Belediyesine  gönderildiğine dair belgeleri  isteyen herkesle paylaşabilirim.Niçin insanların gözünün içine bakarak yalan konuşuyorsun ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesini kötülüyorsun”dedi.

Etiketler: Hüseyin Sarı - Erdek Belediyesi - Av.değirmenci - ceyhun Mırız

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.