SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

SALI:BANDIRMA'MIZDAN BİR YOLCULUĞA BAŞLIYORUZ..

SALI:BANDIRMA'MIZDAN BİR YOLCULUĞA BAŞLIYORUZ..
Balıkesir CHP’den milletvekili aday adayı olan Fatma Sibel Salı, Belediye Başkanı Dursun Mirza,Belediye başkan yardımcısı Ozan Onur, İlçe Başkanı Atilla Atakay, belediye meclis üyeleri ve partilerin katıldığı kalabalık bir basın toplantısı gerçekleştirdi. 09.05.2018 15:17

Balıkesir CHP’den milletvekili aday adayı olan Fatma Sibel Salı, gerçekleştirdiği geniş katılımlı  basın toplantısında eğitim, iş dünyası  ve belediyecilik de edindiği bilgi ve deneyimleri ülke yönetimine aktaracağını; özellikle genç ve kadın nüfusun TBMM’nde sesi olacağını vurguladı.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay gerçekleştirdi. Atakay konuşmasında, CHP’den aday adayı olan Milletvekili aday adaylarını tebrik ederek başarılar diledi. Atilla, “Biz seçimlere hazırız. Sandık görevlilerimiz, müşahitlerimizle partimize oy veren 50 bin seçmenimizle hazırız. Herkes elinden ne geliyorsa, maddi ve manevi varlığıyla gece gündüz çalışmalı. Sayın İnce ile ülkemize huzur ve barış ortamı getireceğiz” dedi. 

Atakay'dan sonra Belediye Başkanı Dursun Mirza toplantı da yaptığı konuşmada, “Ya parlamenter sistem, ya da tek adam diktatörlüğü. Bu seçim bizler için çok önemli. Özgürlükler kısıtlandı. Medya tek elde toplandı. CHP bu ülkenin kurucu partisidir. Bu ülkenin geleceği partimizin çalışmasına bağlıdır. CHP ‘millet ittifakı’ için özveriyle çalıştı. CHP geçmişte yaptığı hatalardan arınarak, kendi içinden parti tabanından birini seçerek önemli bir adım attı. Kurucu ve geleceği düşünen bir parti olarak herkes için demokrasi isteyen bir parti olduğu için ve bu partinin bir üyesi olmaktan onur duymaktayım. Sayın İnceye büyük destek vererek onu Cumhurbaşkanı yapacağız. Tabii ki milletvekili aday adaylarımızada destek vereceğiz. Hepimize herkese büyük görevler düşmekte. Belediye Meclisimizden 3 tane adayımız çıktı. Kadrolarımız nitelikli. Bir kadın adayımız var. Fatma Sibel Hocamız, çalışkan ve özverili bir arkadaşımız. Kendisiyle gurur duyuyorum. Bandırma, hoşgörü, barış, demokrasi ve Atatürk’ün kenti. Adayımız o’na yakışır biridir. Kendisini kutluyorum” 

CHP ilçe merkezinde saat 12.30’da gerçekleştirilen basın toplantısında milletvekili aday adayı Salı, şu açıklamayı yaptı:

“Bugün,burada;ülkemizin giderek güçsüzleşmesine, yargı sisteminin zayıflamasına, her geçen gün eğitimin geriye gitmesine, sahip olduklarımızın keyfiyetle satılmasına, sağlık sistemimizin çökmesine, üniversitelerimizin dağılmasına, kadınlarımızın çektiklerine, ekonomik istikrarsızlığa dur diyebilmek için yıllardır ayrılmaz bir parçası olduğum partim CHP’den 24 Haziran 2018 seçimlerinde 27.dönem milletvekili aday adayıyım. Ülkemizin ve insanlarımızın her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu adalet ve özgürlük şiarının,yıllardır emek verdiğim CHP’yle birlikte hayata geçeceğine, tek adam diktatörlüğünün ancak halkların geniş birlikteliğiyle son bulacağına kalben inanan birisiyim. Başta Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimiz olmak üzere, PM’nin karar ve politikalarını bölgemize taşımak, uygulamak ve tüm destekçilerini ülke siyasetine söz sahibi kılmak amacındayım”dedi.

Milletvekili aday adayı Salı, son 4 yıldır belediye başkanı ve meclis üyesi arkadaşlarıyla belediye meclis üyesi olarak Bandırma’nın yerel yönetiminde görev yaptığını;150 bin nüfuslu Bandırma’nın özellikle sosyal açıdan dezavantajlı gruplarının, kadınların ve gençlerin sorunlarının yerel yönetimde gündeme gelmesi için hep özel bir gayret içinde olduğunu belirterek, “ Belediyecilik de ve eğitim de edindiğim bilgi ve deneyimlerimi, ülke siyasetinin yürütülmesine ve yönlendirilmesine aktarmak, özellikle genç ve kadın nüfusun sesi olmak,ticaret dünyasının sorunlarını iş insanı olarak TBMM’ne taşımak istiyorum”dedi.


Etiketler: CHP - FATMA SİBEL SALI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.