SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER
Bisiklet kullanan insanlar, bisiklet sürdüğü zaman mutlu olduklarını ve kendilerini rahat hissettiklerini ifade ediyorlar. Herkes farklı bir amaç için bisiklet kullanıyor. Bazıları spor, bazıları ise ulaşım için kullanıyor. 04.07.2018 18:11

Doğaya, havaya ve hayata bir başka dokunulduğunu ifade eden bisikletçiler yaşama karşı duyarlı olmayı öğrendiklerini söyleyenlerin sayısı artmakta, “Kendimi tanımamı ve dönüşmemi sağladı” diyenler her geçen gün farklı bir etkinliğe imza atmaktalar.

Bandırma Bisiklet Grubu (BANBİS) 1 Temmuz Pazar akşamı Bandırma İşitme ve Konuşma Engelliler Derneği ile bisiklet antreman turuna başladılar. Bandırma İşitme ve Konuşma Engelliler Derneği Başkanı Tuncay Ağaçonaran ve BANBİS yöneticileri bisiklet sürmenin sağlık açısından önemi üzerine yapmış oldukları ortak çalışma sonucunda dernek üyelerinin bisiklet kullanmaları yönünde ilk adımı attıkları 1 Temmuz’da pedallar daha güzel ve sağlıklı bir yaşam için çevrildi.

Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk büstüne çelenk bırakıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra pedallar Bandırma’nın doğa güzellikleri içinde çevrildi.  

Bandırma İşitme ve Konuşma Engelliler Derneği Başkanı Tuncay Ağaçonaran yaptığı açıklamada BANBİS GRUBU’na katılarak güzel bir şey yaptık, çok keyif aldım dedikten sonra, “Bundan sonraki çalışmalarımızda diğer arkadaşlarımızı da teşvik edeceğiz. Önemli olan sosyal toplumun güçlenmesi ve bu güçlü toplumun bireyleri olarak bizlerde spora yönelmiş olarak tüm herkes gibi yaşamdan keyif almak istiyoruz. Buna sebep olan BANBİS yönetici ve üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Haber: Muratcan Devrim


Etiketler: BANDIRMA BİSİKLET GRUBU

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.