SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

MİRZA: AKP'YE YİNE 10 BİN FARK ATACAĞIZ..!

MİRZA: AKP'YE YİNE 10 BİN FARK ATACAĞIZ..!
Bandırma CHP ilçe binasında Milletvekili Ahmet Akın ve Belediye Başkanı Dursun Mirza birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında İlçe Başkanı Atilla Atakay yaptığı açıklamada ittifak konusunda “at izinin it izine karıştı” dedi. Basın toplantısına Bandırma eski belediye başkanı Sedat Pekel ve partililer katıldı.04.07.2018 18:07

ATAKAY: AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI.!

Atakay, seçim sonucuna ilişkin daha önce açıklama yaptığını ve önümüzdeki günlerde parti içinde üyelerle içe dönük bir durum değerlendirilmesi yapılacağını açıkladı. İlçe Başkanı  Atakay, şehit cenazelerine katılım konusunda yapılan açıklamayı kınadığını ve reddettiğini belirttiği konuşmasında, “Burada ilk kez açıklıyorum. Bir yakınım Artvin’de şehit düştü. Cenazesinde uygulanan protokol yüzünden şehit yakınları anne ve babanın acısını paylaşamadılar. Akrabalarım, yeğenlerim, kuzenlerim gidip anne ve babanın ellerini öpemediler. Tabutun etrafını çevirmişler. Reklam amaçlı duruyorlar. Şehit cenazesinde istenen bu uygulamayı kınıyorum” dedi.

MİRZA: BOSTANCI UMUTLANMASIN..!

30 Haziran günü ilçe binasında yapılan basın açıklamasında Mirza, yerel seçimlerde Ak Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasındaki oy farkının 10 binin üzerinde olacağını ifade ederek “Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı hiç umutlanmasın. 24 Haziran milletvekili seçimlerinde CHP ile AK Parti arasında 2 bin 400’e kadar düşen oy farklarının yerel seçimlerde 10 binin üzerine tekrar çıkacak, ayrıca, şehit cenazelerinde gösterilen provokasyon yaklaşımları şiddetle ret ediyorum, kimse bizlerin şehit cenazelerine katılmamızı engelleyemez. Gelecek açısından umutluyum. CHP bu dönemde yeni bir lider çıkarmıştır. Birlik için de hedefe doğru ilerleme içinde olacağız. Hep beraber çalışmaya devam edeceğiz “ dedi.

AKIN: AKP’DAN HDP’YE OY GİTMEDİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRLER Mİ?

Basın toplantısında CHP’li üyelere teşekkür eden milletvekili Ahmet Akın 24 Haziran seçimine ilişkin yaptığı değerlendirmede 24 Haziran seçiminde devletin tüm imkanlarını kullanan bir cumhurbaşkanı, bir Erdoğan vardı. Bunun karşısında milletin desteklediği Sayın Muharrem İnce’nin mitingleri yazılı ve görsel medyada yeterince yer almadı, verilmedi. Buna rağmen Erdoğan’ın oyları MHP ve AK Partinin oylarının toplamı ile gerçekleşti. İnce’nın aldığı oy Ak Partinin vermiş olduğu oydan fazladır. Biz seçime ittifak olarak girdik. Oylar HDP’ye gitti diyorlar. Belki Ak Partiden gitti. Güneydoğu oylarına bakın. AK Partili seçmenin de oy vermediğini söyleyebilirler mi?

AKIN: SÖYLU’NUN GÖREVİ TERÖRÜ BİTİRMEK

İç İşleri Bakanı görevini yapsın. İç İşleri Bakanı’nın görevi  terörü engellemektir. O açıklaması kesinlikle kabul edilemez. 24 Haziran seçiminde Ak Parti oy kaybetti. Mecliste çoğunluğu elde edemedi. Meclis’te muhalefetin üstünlüğü var. Çoğunluğu olmayan bir Ak Parti var Meclis’te. Milliyetçi Hareket Partisi’ne büyük görev düşmekte. MHP milletten yana mı yoksa saraydan, Cumhurbaşkanından yana mı el kaldıracak! Kanunlar çıkarken  Erdoğan için değil milletten yana el kaldırmalıdırlar. Seçim bitti. Artık hizmet dönemi başladı.

BAŞIN DÜŞERSE DARA AHMET AKIN’I ARA..!

Seçim çalışmalarında İlçe başkanı Atilla Atakay ve belediye Başkanı Dursun Mirza başta olmak üzere tüm herkese teşekkür ederim. 3 dönemdir meclisteyim. Seçime 4 gün kala Partim bana görev verdi. 12 arkadaşımla beraber Erzurum da çalıştık. Doğuda milletvekilimiz olmayan yerlerden 14 milletvekili çıkardık. Şimdi o vekillerimiz o bölgenin tarım ve hayvancılık konularında sorunlara çözüm üretme ve dile getirmede çalışacaklar. İktidar olmayı istedik ama olamadık. Milletimizin huzuru ve beklentileri için çalışmalara devam edeceğiz. Demokrasiye kalkan olmaya devam edeceğiz. 24 haziran bitti. Şimdi yerel seçim için çalışmaya başladık. Balıkesir milletvekili olarak bana oy verende oy vermeyen içinde dün olduğu gibi ve bugün çalışmaya devam edeceğim. Kuvay-i Milliye’nin başkenti Balıkesir’de tüm herkesin vekiliyim.  Bandırma vapurundakiler gibi azim ve kararlılıkla çalışmaya devam. Yerel seçimi kazanmak istiyoruz. Umutsuzluk yok. Umut var. Çalışacağız. Cumhurbaşkanının tarafsız olmasını bekliyoruz. Seçime hazırız. Yerel seçimi kazanacağız. Başın düşerse dara, Ahmet Akın’ı ara diyorum” dedi.

AKIN:SURİYE’DEN PATASES İTHALİ  AYIP AYIP..!

Daha sonra basın mensuplarının soruların cevaplayan yetkililerden Milletvekili Ahmet Akın, çiftçinin zor durumda olduğunu belirtti. Patates ve soğan konusunda sorulan soruyu yanıtlayan Akın, “Suriye’den ülkemizin patates ithal etmesi bu hükümete ayıp olarak yeter” dedi. Akın, Suriye’den bile patates ithal eder hale geldiğinin altını çizdi. Diğer taraftan ekonominin zor bir süreçten geçtiğini belirten Ahmet Akın Tarım Bakanını eleştirdi ve “Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e Fransa tarafından tarım alanında şövalye liyakat nişanı verildi”ğini  belirtti.

Ahmet Akın,  “Ülkemizin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanına Fransa Hükümeti ödül veriyor. Neymiş Fransa hükümetine verdiği desteklerden dolayı. Bir ülkenin tarımı isyan ediyor köyler boşalıyorsa burada bir yanlışlık var demektir. Eğer bu ülkede her şey ithal edilip çiftçi borçlandırılıyorsa burada bir yanlışlık var demektir. Fransa Hükümeti ülkemizin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanına nişan takıyor, ödül veriyorsa o adam Türk Tarımına değil Fransa Tarımına hizmet ediyor demektir” ifadelerini kullandı.

AKIN: BİZİM DERDİMİZ AKP HÜKÜMETİ İLE..

Ahmet Akın Parti içi ve seçimlere yönelik sorulan sorulara tüm samimiyetle cevap verdiğini söylediği toplantıda önseçim konusuna açıklık getirdi: Tüzüğümüzde yerel seçimlerde önseçim yok. Ancak bizler demokrat insanlar ve partiyiz. Tabanın görüşüne önem veririz” dedikten sonra, Eleştiriler mutlaka olacaktır. Olmalıdır. Bizim derdimiz Ak Parti Hükümetleri ile. Genel başkanımız ve Muharrem İnce arasında bir problem yok. Varmış gibi gösterilmeye çalışılması bir Ak Parti işidir. Ekonomi bir dar boğazdan geçmektedir. Bunun faturasını millet, biz ödeyeceğiz. Ülkemiz için çok çalışmalıyız Bize yöneltilen eleştirilerden biri olan HDP meselesinden yola çıkarak terörle bizi yan yana gösterenlerin alnını karışlarım. Dönüp kendilerine baksınlar. Oslo, çadır mahkemeleri, bayrak asma, megri megri dedikleri günleri hatırlasınlar.  Bu millet kimin kimle olduğunu gayet iyi biliyor. Camiye siyaset sokmasınlar. Biz HDP’le işbirliği yaptınız diyenler vatandaşlara cip mi taktı. Ne malum kendileri işbirliği yapmadıkları. Bizler kendi içimizde ve ülkemizde birlik ve beraberce düze çıkacağımızı biliyoruz. Ayrımcılığı kendilerinde arasınlar.

AKIN:BANDIRMA DEMOKRAT BİR KENT

Yeni bir dönem başlıyor. Yerel seçim yaklaşıyor. Ön seçim olup olmayacağı konusunda sorulan soruya şöyle derim. Balıkesir, özellikle Bandırma demokrat bir kent. Birey olarak önseçimden yanayım. Ancak Bandırma, Edremit gibi kentlerimiz dışında bazı öyle yerler var ki genel merkez kararıyla aday belirlemesi yapılmak zorunda. Bunun bir nedeni ittifak yapılması gereken durumlar olduğunda söz konusu olmakta.  . (Seçim kaybeden yönetimin istifa edip etmeyeceği soruldu.)  CHP demokrat bir partidir. Sormuş olduğunuz Sosyal Demokrat partilerde istifa meselesine ilişkin şu an bizim için böyle bir durum söz konusu değildir. Kurultaylarda delegeler karar verir. Tabanın görüşüne uyarız. Seçim dönemine girdik, Bandırmada belediyemiz güzel hizmetler yaptı. Bu konuda Dursun Mirza başkanıma teşekkür ederim. İlçe Başkanıma teşekkür ederim. Erdek Belediye başkanı için sorduğunuz soruya ilişkinde fikrini söylemiş

MİRZA: BAZI YERLERDE ÖN SEÇİM OLMAYABİLİR

Yerel seçimin yaklaşması nedeniyle Bandırma’da önseçim yapılacak mı sorusuna ilişkin belediye Başkanı Dursun Mirza şunları söyledi:  “ Biz, parti içinde ön seçimi hayata geçiriyoruz. Keşke milletvekili seçimlerinde de ön seçim olsaydı. Demokrasi açısında ön seçim açısından kökleşmesi lazım. Vekilimin de dediği gibi bazı yerlerde genel merkez ataması yapılıyor. Biler, geçmişte anket yaptık. Sonra ön seçim. Halk ve örgütün isteği bütünleştiği zaman güzel sonuç elde ediliyor.”

Haber: Muratcan Devrim


Etiketler: CHP -AHMET AKIN - ATİLLA ATAKAY - DURSUN MİRZA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.