SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

KIRCI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

KIRCI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Cumhuriyetin ilanının 94. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 29.10.2017 14:41

Yayınladığı mesajda Cumhuriyetin kuruluşunun kutlandığı anlamlı günde ay yıldızlı al bayrak uğruna sayısız şehit veren bir milletin evlatları olmaktan dolayı bir kez daha büyük bir onur duyduklarını söyleyen Kırcı “Ecdadımıza layık olmak için yeni dönemde dünya medeniyet tarihine “Türkiye” damgasını vurmayı arzuluyoruz.” dedi.

İşte o mesaj:

“Milletçe Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü idrak etmekteyiz, Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. İmparatorluğun en uzun asrının ardından patlak veren Birinci Dünya Savaşı milletimize zor günler yaşattı. Birinci Dünya Savaşı’ndaki yenilgiye ve ardından yaşanan işgallere rağmen Anadolu topraklarında her türlü takdiri hak eden bir Milli Mücadele gerçekleşti. Çanakkale ile önsözünü yazdığımız, Milli Mücadele ile taçlandırdığımız, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasıyla kurumsallaştırdığımız ve 29 Ekim 1923’te adını koyduğumuz Cumhuriyetimiz, 2000 yıllık devlet geleneğimizin bugünkü varisidir. Cumhuriyet egemenliğin millette olduğu, millete hizmet etmenin en büyük erdem sayıldığı, demokrasinin en mükemmel şekilde uygulandığı bir yönetim biçimidir.

94 yılını dolduran Cumhuriyetimiz yıllar içinde milli varlığımızı hedef alan birçok kirli senaryoyu boşa çıkararak 100.yılına doğru ilerlemektedir. Bölgemizi çıkar kavgalarının yoğunlaştığı bir oyun alanı olarak gören bir takım çevrelerin taşeronları vasıtasıyla sahnelediği son oyun 15 Temmuz hain darbe girişimidir. 15 Temmuz’da Malazgirt ruhuyla vatanını sahiplenen milyonlar tıpkı Çanakkale’de tıpkı Milli Mücadele’de olduğu gibi tek yürek olmuş iradesini bir avuç hain darbeciye çiğnetmemiş, ülkemizde demokrasinin varlığını garantilemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızla gönül birliği eden milletimiz nesilden nesile aktarılacak bir demokrasi destanı yazmıştır. Bugün için terör örgütleri ve onları kullananlar bilmelidir ki bu aziz millet kendisini tarihten silmek isteyenlere 15 Temmuz’da ne cevap vermişse şartlar ne olursa olsun yine aynı cevabı verecektir.

Milletimizden güç alan Türkiye Cumhuriyeti bugün küresel güç olma yolunda ilerleyen büyük bir devlettir. Hızla kalkınan ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı, güçlü demokrasisi ile milletimizin güvencesi, insan onurunu ve adaleti öne alan aktif dış politikasıyla mazlumların ve mağdurların yegane umududur. Bölgesinde ve dünyada barış ve istikrarın teminatıdır. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne ilişkin olarak ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde ay yıldızlı al bayrağımız uğruna sayısız şehit veren bir milletin evlatları olmaktan dolayı bir kez daha büyük bir onur duyuyoruz. Ecdadımıza layık olmak için onların kazandığı askeri zaferleri her alanda yaptığımız hamlelerle taçlandırıyor, devlet-millet bütünleşmesi içinde yeni dönemde dünya medeniyet tarihine “Türkiye” damgasını vurmayı arzuluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Cumhuriyet bayramımızı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

 

 


Etiketler: SEMA KIRCI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.