SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

KAYBOLAN KUYUMCU GÜRCİSTAN SINIRINDA YAKALANDI

KAYBOLAN KUYUMCU GÜRCİSTAN SINIRINDA YAKALANDI
Bandırma ilçesinde, müşterilerinden topladığı yüklü miktarda altın ve para ile kayıplara karışan kuyumcu Berkan Ö. (36), Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçmek isterken yakalandı.07.02.2018 12:30
Bandırma ilçesinde, müşterilerinden topladığı yüklü miktarda altın ve para ile kayıplara karışan kuyumcu Berkan Ö. (36), Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçmek isterken yakalandı. 
Bandırma'da 10 gün önce müşterilerinden topladığı altın ve paralarla kayıplara karışan kuyumcu Berkan Ö., Hopa'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a geçmek isterken yakalandı. Hakkında yakalama kararı bulunan Berkan Ö. alınan ilk ifadesinin ardından tutuklanarak Artvin Cezaevi'ne gönderildi.

Yüklü miktarda altın ve para topladı
Bandırma'da Kaşif Acar Caddesi üzerinde bulunan ve 2 yıl önce hizmete açtığı kendisine ait kuyumcu dükkanını işleten Berkan Ö. müşterilerine "İhtiyacınız olduğunda geri veririm hem de kâr etmiş olursunuz" diyerek yüklü miktarda altın topladı. Topladığı altınların karşılığında da müşterilerine arkasında alacaklarının yazılı olduğu kartvizitlerini veren kuyumcu müşteri çekmek için de promosyonlar ve kampanyalar düzenledi.

Vitrindeki ziynet eşyaları imitasyon çıktı

Yaklaşık 10 gün önce her sabah açtığı dükkanını açmaya gelmeyen ve kayıplara karışan kuyumcu Berkan Ö. hakkında Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı'na 17 başvuru yapıldı. Müşterilerden biri elindeki senetler karşılığında icraya başvurarak alacaklarını tahsil etmek istedi ve bu amaçla kapalı halde bulunan kuyumcu dükkanını icra memurları ile polis eşliğinde açtırdı. Yapılan incelemede vitrinde bulunan ziynet eşyalarının imitasyon olduğu belirlendi.

H.A. adlı kişi, 29 Ocak tarihinde Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, Berkan Ö.'nün altın vermek karşılığında kendisinden 50 bin lira aldığını, şüphelinin de kartviziti arkasına şikayetçiye vereceği altın miktarını yazdığını, ancak şüphelinin altınları vermeden kaçtığını iddia ederek şikayette bulundu. Ayrıca Başsavcılığa kuyumcudan alacakları bulunan 17 kişi daha suç duyurusunda bulunurken, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
Kuyumcu Berkan Ö. Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan Sarp Sınır Kapısı'nda Gürcistan'a geçmek isterken yakalandı. Berkan Ö. alınan ilk ifadesinin ardından Artvin Arhavi Cezaevi'ne gönderildi. (İHA)

Etiketler: KUYUMCU

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.