SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

HAVUTÇA:SONUÇ ORTADA YÜZDE 25’İ GEÇEMİYORUZ

HAVUTÇA:SONUÇ ORTADA YÜZDE 25’İ GEÇEMİYORUZ
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Genel Başkan Adayı Muharrem İnce ile birlikte kurultay çalışmalarını sürdürüyor. İnce’nin ekibinde yer alan Havutça, CHP’nin yüzde 25 bandını aşamadığını, artık halkın önüne yeni bir anlayış, yeni bir umut konulması gerektiğini söyledi. Havutça, “seçim geceleri parti binalarından başımız eğilmiş halde ayrılmak istemiyoruz artık” şeklinde konuştu.27.01.2018 10:46

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Genel Başkan Adayı Muharrem İnce ile birlikte kurultay çalışmalarını sürdürüyor. İnce’nin ekibinde yer alan Havutça, CHP’nin yüzde 25 bandını aşamadığını, artık halkın önüne yeni bir anlayış, yeni bir umut konulması gerektiğini söyledi. Havutça, “seçim geceleri parti binalarından başımız eğilmiş halde ayrılmak istemiyoruz artık” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını koyan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin ekibinde yer alan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, “Türkiye’nin her tarafından yaptığımız gezilerde gördük ki partimiz hâlâ bir iktidar  heyecanı yaratamıyor. CHP 8 yıldan beri aynı anlayışla yönetiliyor. Gelinen noktada aldığımız sonuçlar ortada. Partimiz yüzde 25 bandında oy alıyor" diye konuştu. Havuçta, "Türkiye’nin önüne, toplumun ve partimizin önüne yeni bir anlayışı, bir umudu ortaya koymamız lazım" dedi.

 

SEÇİM GECELERİ

BOYNUMUZ BÜYÜK OLMASIN

CHP’nin 3-4 Şubat’ta yapılacak 36. Olağan Kurultayı öncesinde Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve arkadaşları çalışmalarını sürdürüyor. Kurultay delegeleri tek tek aranarak sadece oy desteği değil, CHP’nin 2019 seçimleri ve önemi de anlatılıyor. İnce ekibinden Balıkesir Milletvekili Havutça, “seçim gecelerini partinin ışıklarını kapatan boynu eğik vaziyette seçimleri kaybeden ve umutsuzluğa kapılan seçmenimizin karşısında 2019 Kasım seçimlerine yönelik bir umut bir inanç koymak istiyoruz” dedi.

 

HİÇ KİMSENİN KÜÇÜK OLSUN

BENİM OLSUN DEME HAKKI YOK

Havutça şöyle konuştu: “2016 referandumundan sonra Türkiye’nin başka bir rejime doğru savrulduğunu ve 3 Kasım 2019 seçimlerinin yaşamsal önemde olduğunu, Türkiye demokrasisinin oylanacağını neredeyse öngörerek hiç kimsenin küçük olsun benim olsun partiyi biz yönetelim,  Türkiye’yi kim yönetirse yönetsin, belediye başkanlıklarını alalım hesapları yapmak yerine büyük fotoğrafa bakarak herkesi kucaklayacak, demokratik ilkeleri partide hayata geçirecek koşulsuz çok  köklü önlemler almak gerekiyor.

 

CHP SEKİZ YILDIR AYNI

ANLAYIŞLA YÖNETİLİYOR

2010 yılından bu yana genel başkan önemli çalışmalar yaptı,  mücadeleler verdi, Adalet Yürüyüşü ile  dünya demokrasi tarihine  geçti. Bunların hepsini doğru buluyoruz ama gelinen noktada gördüğümüz şu ki bütün Türkiye’nin her tarafından yaptığımız gezilerde gördük ki partimizin hala bir iktidar  heyecanı yaratamadığını görüyoruz. CHP 8 yıldan beri aynı anlayışla yönetiliyor. Gelinen noktada aldığımız sonuçlar ortada. Partimiz yüzde 25 bandında oy alıyor.

Türkiye’nin önüne, toplumun ve partimizin önüne yeni bir anlayışı, bir umudu ortaya koymamız lazım. Şimdi biz çalışmalarımızla bunu yapıyoruz Kurultay delegeleri ile konuşuyoruz. Tek tek arıyoruz,  Doğu delegelerimizi Diyarbakır’dan Mardin’den tutun Batıya kadar konuşuyoruz ve bunları anlatıyoruz.”

 

DAHA FAZLA İMZA ZORLAMASI

İRADEYE İPOTEK KOYMAK DEMEK

İmza baskısına ilişkin sorulara da yanıt veren Havutça, “Kurultay’da Muharrem İnce kesin aday, biz diyoruz ki, böyle bir imza baskısı da doğru değil.  Kurultay’da aday olabilmek için yüzde 10 imza yeterli.  Geçtiğimiz kurultayda enel başkan 944 imza ile aday gösterildi ama 740 oy aldı.  İnce ise 174 imza ile aday oldu 415 oy aldı. Burada imza baskısını, yapılıp yapılmadığını da ben olasılık olarak söylüyorum ve ilkesel bir tutum olarak söylüyorum yüzde 10 imza ile yeterli ise daha fazla imza zorlaması yapmak kurultayın iradesine ipotek koymak anlamına gelir. O zaman seçimleri, kurultayı niye yapıyoruz. Kurultay delegesi tüzüğün öngördüğü yeterli imza toplandığı takdirde daha fazla kurultay delegesinin imzasına başvurmayı demokratik iradeye bir müdahale olarak görüyoruz. Gördüğümüz bu boşluğu hukuksal bir tüzük düzenlemesiyle baskıyı ortadan kaldıracak demokratik bir hale getirmemiz lazım. En az yüzde 10 ise en fazla da bu yüzde 15 olmalı.  Siz 1265 üyeli bir kurultay da 900 imza koyarsanız,  bunun demokratik ilkelerle bağdaşır tarafı yok.  Kurultay delegelerinin büyük bir  bölümünü zorlamak sayın İnce’nin imza noktasında başını köşeye sıkıştırmak olarak algılanabilir."


Etiketler: CHP -HAVUTÇA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.