SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

HAVUTÇA: SUİKAST TİMİ NE OLDU?

HAVUTÇA: SUİKAST TİMİ NE OLDU?
GEÇTİĞİMİZ aylarda Balıkesir’de bir operasyon yapılmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı devlet büyüklerine suikast yapacakları iddiasıyla 3 şüpheli ele geçirilmişti. CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Namık Havutça, Balıkesir’de yakalanıp gözaltına alınan şüphelilerin gizlice serbest bırakıldıklarını iddia etti. Havutça Başbakan Yıldırım’ın yanıtlaması talebiyle bu konuda bir soru önergesi verdi.07.12.2017 09:44

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast yapmak için hazırlık yapan 3 kişilik timin “Balıkesir’de gözaltına alındıktan sonra gizlice serbest bırakıldığı yönünde kamuoyunda oluşan soruları Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltti.

 

Havutça, “Balıkesir'de bir otomobile düzenlenen operasyonda, FETÖ'nün 3 kişilik suikast timi yakalandı. İstihbarat birimlerine göre İstanbul'a gittikleri belirlenen timin amacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer devlet büyüklerine suikast yapmaktı. Bu timin akıbeti ne oldu? Balıkesir’de yakalanan suikast timi ile ilgili soruşturma devam ediyor mu?  Kamuoyunda bunların gizlice serbest bırakıldığı yönünde bir intiba bulunmaktadır. Bu suikast timinin serbest bırakıldığı doğru mudur” diye sordu.

CHP Milletvekili Namık Havutça, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yazılı soru önergesi verdi.

“SERBEST Mİ BIRAKILDILAR?”

 

Havutça Başbakanın cevaplaması için verdiği yazılı soru önergesinde şu soruların cevabını talep etti;

Mart 2017 tarihinde Balıkesir’de yakalanan suikast timi ile ilgili soruşturma devam ediyor mu?  İstihbarat birimlerinin verilerine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer devlet büyüklerine suikast yapmayı planlayan bu time ne oldu?  Haklarında nasıl bir işlem yapıldı? Kamuoyunda bunların gizlice serbest bırakıldığı yönünde bir intiba bulunmaktadır. Bu suikast timinin serbest bırakıldığı doğru mudur?

3 zanlı, sorgulanmak üzere emniyete götürülürken araçta, bir gece görüşlü susturucu özelliği bulunan uzun namlulu tabanca, bir Smith Wesson marka toplu tabanca, çok sayıda mermi, elektroşok cihazı, 3 kar maskesi, askeri kamuflaj, çelik yelek, 8 kelepçe, biber gazı, muşta, cep telefonları ve SIM kartlar varmış. Zanlıların FETÖ üyesi oldukları ve aramalarının olmasına rağmen bu askeri teçhizatı nasıl sağlamışlardır? Şüphelilerden birinin kamudan ihraç edilmiş eski memur diğerinin ise iş adamı olduğu yönünde bilgiler bulunmaktadır. Üçüncü şüphelinin askeri ya da emniyet bağlantısı var mıdır?”


Etiketler: CHP -HAVUTÇA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.