SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

HAVUTÇA: 2.BİR EKMELEDDİN OLAYI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

HAVUTÇA: 2.BİR EKMELEDDİN OLAYI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ
2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun atama yoluyla Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesinin parti tabanın büyük rahatsızlık yarattığını hatırlatan Havutça, “İkinci bir "Ekmeleddin İhsanoğlu" olayı yaşamak istemediklerini ifade etti.12.02.2018 10:49

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nın sona ermesi sonrası konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça “Cumhuriyet Halk Partisinde kimse önce ben diyemez” dedi.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun atama yoluyla Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstermesinin parti tabanın büyük rahatsızlık yarattığını hatırlatan Havutça, “İkinci bir "Ekmeleddin İhsanoğlu" olayı yaşamak istemediklerini ifade etti.

Heyecanlı geçen CHP Kurultayı’nın ardından Muharrem İnce’yi destekleyen milletvekilleri arasında yer alan Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, yaptığı açıklamada, “CHP’deki değişimin kaçınılmaz olduğunu bu Kurultay göstermiştir” dedi.

CHP Kurultayı’nda Genel Başkan Adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi destekleyen CHP’li Havutça, örgütün, sokağın sesini dinleyerek bu kararı aldığını vurguladı.
Açıklamasında “Cumhuriyet Halk Partisinde kimse önce ben diyemez” ifadelerine yer veren Havutça Muharrem İnce’yi neden desteklediğini şu sözlerle açıkladı:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapan her bir üye bu süreçte ‘önce ben’ diyemez. Kişisel beklentilerini ve siyasi gelecek hesaplarını düşünerek karar alamaz. Kendinden önce partisini ve ülkesinin geleceğini düşünmek zorundadır. Bir kurultay delegesi Kurultay’da ilinin iradesini temsil eder. İlinin iradesini temsil ettiği için karar almadan önce örgütle üyelerle daha da önemlisi seçimlerde oy kullanacak halk ile buluşur. Ben bu Kurultay’dan önce partili üyelerimde de, halkta da bir değişim talebini ve bu talebin Sayın Muharrem İnce’de birleştiğini gördüm. Bu sebeple Kurultay’dan önce imzamı da Kurultay’da oyumu da Muharrem İnce’den yana kullandım. Yani benim Muharrem İnce kararımı örgütümüz, halkımız verdi. Cumhuriyet Halk Partisi artık umudun adresi olmalı, örgütümüzün ve partililerimizin özgüveni yüksek olmalı. Kurultaylar kimin belediye başkanı yada milletvekili olacağını belirlemez. Oylar buna göre kullanılmaz. Kurultaylar partinin iktidar yürüyüşünü başlatır. Ve oylar buna göre kullanılmalıdır."

Muharrem İnce’nin yanında yer alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüyeceğine inandığını söyleyen Havutça siyasi geleceğiyle ilgili bir hesabın içinde olmadığını ifade etti. Havutça şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde ön seçim var. Gireriz ya da girmeyiz. Ön seçimden çıkarız ya da çıkmayız. Ama bugün kararımızı bu hesaplara göre veremeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması benim ya da başka birinin milletvekili ya da belediye başkanı olmasından çok daha önemlidir. Her bir partilinin buna Kurultay delegeleri de dahil amacı partinin iktidar olabilmesini sağlamaktır. Benim ve Kurultay’da benim gibi düşünen tüm arkadaşların amacı bu olmuştur. Bundan sonraki mücadelemizde de amacımız bu olacaktır.”


Etiketler: CHP -HAVUTÇA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.