SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE İLÇE FİNALİ ZAMANI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE İLÇE FİNALİ ZAMANI
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile Bandırma'da bulunan 16 ilkokuldan 2., 3., ve 4. sınıflardaki bütün çocuklarımızın katılımıyla unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı oynadık.15.04.2018 15:58

Bu proje ile geleneksel çocuk oyunlarını yeni nesillere aktarmak, çocukların eğlenerek yarışabilecekleri ve kaynaşabilecekleri bir ortam oluşturmak,okul bahçelerinde ve spor salonlarında oyun oynatarak dışarıya çıkmalarına ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.


Şenliğe katılan çocuklar, yakar top, yağ satarım bal satarım ve mendil kapmaca gibi unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları oynadı ve ilçe finallerini oynama zamanı geldi.


16 Nisan 2018 Pazartesi günü de Bandırma Şehit Mehmet Günenç A.L. Spor Salonunda Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği 3. ve 4. Sınıf öğrencileri İlçe Finali oyunlarını oynayacaklar ve birinci olan okullar İl Finallerinde Bandırma'yı temsil edecekler. 


16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.00'dan itibaren Mendil Kapmaca ve Yakar Top final oyunları oynanacak ve 11.30-12.00 arasında İlçe Oyunları kupa madalya töreni düzenlenecektir.

Oyunlarımıza ve ödül törenine halkımız davetlidir.


Etiketler: bandırma gençlik ve spor

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.