SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

ENERJİ SANTRALİMİZİ TAMAMLIYORUZ

ENERJİ SANTRALİMİZİ TAMAMLIYORUZ
Belediye Başkanı Dursun Mirza Erikli Mahallesinde yapımı devam eden Güneş Enerji Projesi sahasında incelemelerde bulundu.07.12.2017 14:56

İncelemeler sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Hayatımızın her alanında ve yoğun bir şekilde kullanılan enerji kaynaklarında değişim yaşanmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde fosil yakıt yerine yenilenebilir enerji kullanılmaya başlanmıştır. Biz de Bandırma Belediyesi olarak dünyada yaşanan bu değişimi ve gelişimi takip ederek örnek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Güneş Enerjisi projemizle hem temiz enerji üretmiş olacağız hem de Belediyemizin elektrik giderlerini karşılayarak tasarruf sağlayacağız.

Erikli Mahallemizde Belediyemize ait olan ve verimli olmayan arazide projemizi geliştirdik. Gerekli izin ve belgeleri aldıktan sonra projemizin ihalesini yaptık. Güneş Enerjisinden Elektrik Üretecek Projemizin yapımı hızla devam ediyor. İnşallah yakın zamanda projemizi hayata geçireceğiz. Yılda 780 bin liralık enerji bedeli ödeyen belediyemiz, sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 700 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlayacak” dedi.


Etiketler: BANDIRMA BELEDİYESİ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.