SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

DOKUNULMAZLIK PEŞİNDELER Mİ!?

DOKUNULMAZLIK PEŞİNDELER Mİ!?
Balıkesir İYİ Parti’ye 24 ismin milletvekili aday adaylığı için başvurduğu açıklandı. Başvuran isimler arasında 2009 yılı 28 Ekim operasyonunda FETÖ’nün basın ayağında sorumluluk üstlendiği iddia edilen Babacan’ın da bulunması kamuoyunda ilgiyle ve soru işaretleriyle karşılandı.09.05.2018 13:59

Balıkesir İYİ Parti’den milletvekili aday adaylarının isimleri açıklandı. Buna göre, Balıkesir İP’den milletvekilliği aday adaylığı için resmi olarak başvuran 24 isim şunlar:

Adem Aytimur(Elektrik müh.),Ahmet Balvar(öğretmen),Ali Lapanta(e.Korgeneral),Begüm Küçükoğlu(Eczacı),Coşkun Bumin(E.Albay),Erhan Oktay(Doktor),Erol Aydemir(Avukat),Esin Çağlayanlar(Gıda Müh.),Hayriye Eroğlu(Avukat),İsmail Ok(m.vekili),Kamil Gültekin Öztürk(iş adamı),Kemal Girgin(Eğitimci),Keriman Kültür(E.öğretmen),Neslihan Irvana( Ev hanımı),Onur Şenel (Esnaf),Özkan Kantarcı(Doktor),Özlem Sönmez Ural(Kimyager),Ramazan Akkuş(Doktor),Saime Altay(E.Öğretmen),Tayyar Güneri((Em.ask.Hakim Albay),Ümit Babacan(Gazeteci),Yahya Acun(Müteahit),Yaşar Genç (Doktor).

FETÖ’CÜLER VE FETÖ İLE İLİŞKİLİ OLANLAR DOKUNULMAZLIK MI  ARIYOR?

Balıkesir ve Bandırma’da 2009 yılı 28 Ekim’in de  FETÖ’nün emniyet ve yargı ayağı eliyle gerçekleştirilen operasyon da basın ayağında yer aldığı iddia edilen G.M.Yaşam gazetesi ve Mar Tv.’de müdür olarak çalışan Ümit Babacan’ın da milletvekili aday adayı olarak yer alması  kent kamuoyunda ve siyasi çevrelerde, gazeteciler arasında ilgiyle karşılandı.

Bilindiği gibi, 2009 yılı 28 Ekim’in de FETÖ’cü emniyet ve yargı mensuplarının gerçekleştirdiği  operasyon sürecinde gazeteci Cihan Hayırsevener’de yaşamını  yitirmiş, yıllar süren yargılama sonucunda örgüt ve ihalelere fesat karıştırdıkları gerekçesiyle söz konusu kişi ve gazetesi tarafından hedef gösterilmiş, mağdur kılınmış onlarca isim, BERAAT etmişti.

Balıkesir İli Gazeteciler Cemiyeti(BİGC)’nin de yönetim kurulu üyesi olan ve Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ile 2009 yılında gerçekleşen FETÖ operasyonun da basın yoluyla yürüttükleri algı operasyonunda görev yaptığı iddia edilen Babacan’ın bir gazetecinin yaşamına neden olan süreçle ve  asılsız itham ve iddialarıyla ilgili   İP’den milletvekili aday adayı olması kamuoyunda ilgiyle ve soru işaretleriyle karşılandı.

Bilindiği gibi, Balıkesir İli Gazeteciler Başkanı Ramazan Demir, halen Büyükşehir Belediye Başkanının basın danışmanı olarak görev yaptığı biliniyor.


Etiketler: İYİ PARTİ -FETÖ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.