Bugün: 21.04.2018

CHP’de sandık sıkıntısı

CHP’de sandık  sıkıntısı

Bandırma CHP’de ilçe yönetimi ve partililer yanı sıra 2014 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olan isimler, aday belirleme sürecinde parti genel merkezinin ve CHP Balıkesir il yönetimi ile özellikle Milletvekili Namık Havutça’nın parti içi demokrasiyi ve önseçimi gözetmemeleri konusunda tepkilerini dışa vurmaya başladı.10.09.2013 11:34
Son olarak milletvekili Namık Havutça’nın  ve İlçe Başkanı Atilla Atakay başkanlığında biraraya gelerek aday adaylığı sürecini ve izlenecek yolu ele alan aday adayları Ozan Onur, Sedat Pekel, Dursun Mirza, Gültekin Mutlu, Ahmet Göçmez, Dr.Selim Panç, Metin OK’un zaman zaman karşılıklı tartışmalara girdikleri öğrenildi.
Aday Adayı Dursun Mirza’nın adaylık sürecinde de “Gezi Ruhu”nun gözetilmesi ve parti içi demokrasinin işletilmesi için Bandırma’dan CHP Genel Merkezi’ne araç kaldırılarak, Ankara’ya toplu olarak gidilmesi yönündeki ve CHP Genel Yönetimine bu konuda baskı yapılması yönündeki önerisinin toplantıda kabul görmediği öğrenilirken, sonrasında bu amaç için araçların tutulduğu ama son anda vazgeçildiğine dikkat çekiliyor.
Bandırma CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay da bu konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şöyle dedi: `` Yönetim kurulu olarak ankete karşı değiliz.Kamoyu araştırmalarının bir kanaat oluşturması açısından önem arzettiğini biliyoruz.Ancak lokomotif gücümüz olan üyelerimizin,parti tabanımızın görüşmelerinde alınması gerektiğini kesinlikle biliyoruz. Ev,köy,kahve vs.  gezilerinde bize destek olacak üyelerimizin fikirlerinin sorulması partiye  partiye sandık konması üyelerimizde  moral motivasyon ve bütünlük sağlayacağına inanıyorum. “dedi.
Atakay, partiye sandık kurulmasının ise İl Başkanlığının takvimini beklediklerini söyledi.
Parasını yatıran herkesin Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği takvime uygun olması şartıyla herkesin eğitimini alabileceğini söyleyen Atakay ,eğitim ücretinin ise 500 tl olduğunu söyledi.
   Yunus EMRE

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.