SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 17.10.2018

BİZİMKİLER BÖLÜNDÜ

BİZİMKİLER BÖLÜNDÜ
CHP İl Başkanı Serkan Sarı “delegeler hür iradeleriyle oylarını kullanacak” dedi ama, Balıkesir İl ve İlçe örgütlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’na destek konusunda gizli bir anlaşma var gibi. Balıkesir’den 16 delegenin oy kullanacağı Kurultay’da 5 ya da 6 delegenin Muharrem İnce’yi desteklekleyeceği iddiası da var.02.02.2018 16:44

MİLLETVEKİLLERİ AYRI TELDE OYNUYOR

CHP Balıkesir Milletvekilleri de Kurultay sürecinde ikiye bölünmüş durumda. Ahmet Akın, Kılıçdaroğlu’nun listesinden Parti Meclisi’ne girmeyi hedefliyor. Namık Havutça ise baştan beri Muharrem İnce ile beraber. Mehmet Tüm, sosyal medyada Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğraf paylaşıp adaylığını açıkladı ancak Tüm, Kılıçdaroğlu’nun ana listesinde olmayabilir. Tüm, bir önceki Kurultay’da listeyi delip PM’ye girmeyi başarmış, Ahmet Akın ise kazanamamıştı.

 

AKIN’IN HEDEFİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına göz kırpan Ahmet Akın’ın sıradan PM Üyeliği ile yetinmeyip Genel Başkan Yardımcılığı istediği öne sürülüyor. Akın’ın böyle bir görevle yerel seçimlerde Balıkesir’de daha etkili olma planları yaptığı konuşuluyor. Bu arada Muharrem İnce ile birlikte hareket eden Namık Havutça, “Muharrem Bey kazanırsa Pazar günü PM’ye aday olurum” diye konuşuyor. Havutça, CHP’de değişim isteyen kadrolar arasında.

 

HAVUTÇA: DELEGELERE BASKI YAPILIYOR

Kurultay öncesinde görüşlerini aldığımız Milletvekili Namık Havutça, Muharrem İnce’nin değişim isteyen CHP’liler için yeni bir umut olduğuna dikkat çekiyor. Delegelere baskı yapıldığını iddia eden Havutça, “delege arkadaşlarımız baskılar nedeniyle ses çıkaramıyor ama sandık başında Muharrem İnce’ye oy vereceklerini biliyoruz” diyor. Havutça ayrıca “50 oyla alabiliriz ya da kaybedebiliriz, ama 50 oyla kaybedersek biz kazanmış sayılırız” şeklinde konuşuyor.


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.