SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 18.08.2018

BANDIRMA'DA BİR İLK

BANDIRMA'DA  BİR İLK
Bandırma’da 16 mahalle muhtarı, AK Parti eski ilçe başkanları, parti yöneticileri ve birçok belediye meclis üyesi Sema Kırcı’yı milletvekili adayı olarak görmek istemediklerini belirten dilekçeye imza atarak, mühürlerini bastılar.17.05.2018 12:37
Dilekçeler ‘Reis’ e gönderiliyor

Balıkesir merkezden sonra  Güney Marmara ve Bandırma’da da Kırcı’nın 24 Haziran erken genel seçimlerinde Balıkesir’den aday gösterilmemesi için 16 mahalle muhtarı, parti eski ilçe başkanları,yöneticileri, belediye meclis üyeleri herekete geçti ve imzalı şikayet ve taleplerini içeren dilekçelerini AK Parti Genel Başkanlığı’na gönderdi.

Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerrinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasının TBMM’n de kabul edilmesiyle birlikte  YSK’nun kararıyla seçimlere katılmaya hak kazanmış siyasal partiler de  milletvekili aday adaylığı için başvurulan başları ve başvuru süresi tamamlandı.

AK PARTİ DE REKOR ADAYLIK BAŞVURUSU

Ülke genelinde  milletvekili aday adaylığıyla ilgili en youn başvuru AK Parti de gerçekleşti.7 bin 329 milletvekili aday adayı başvurusuyla AK Parti, rekor kırarken, 2 Mayıs da tamamlanan aday adaylık başvuruları  3 Mayıs'ta Genel Merkeze getirilecek ve tasnif edilecek ve  daha sonra 5 Mayıs'ta temayül yoklaması gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,yaptığı açıklamada, temayül yoklaması sonrasında 4 gün boyunca yapılacak alt komisyon çalışmalarının ardından ilgili komisyonların 11 Mayıs'ta raporlarını teslim edeceklerini,2 gün sürecek ara komisyon çalışmalarının ardından hazırlanacak raporların tesliminin ardından 15 Mayıs'ta üst kurul çalışmaları başlayacağını vurguladı.

Üst kurul çalışmaları 6 gün boyunca devam edecek ve  AK Parti'de milletvekili aday listeleri 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilerek, 22 Mayıs Salı günü aday tanıtım toplantısı yapılacağı öğrenildi.

BALIKESİR 9 VEKİL ÇIKARTACAK

24 Haziran genel seçimlerinde 9 milletvekili çıkartacak olan Balıkesir’de ise AK Parti’ye 70 aday adaylığı başvurusunda bulunulurken,2015  yılı Kasım seçimlerinde Balıkesir’den milletvekili seçilmiş Mahmet Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı, Kasım Bostan partilerinden yeniden milletvekili seçilebilmek için aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

KIRCI, BALIKESİR DE İSTENMİYOR

Ancak, milletvekilliği sürecinde Balıkesir AK Parti içinde, büyükşehir belediye başkanı ve  partili ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri dahil, parti örgütlerinde ve partililer nezdinde şikayetleri üzerine çeken Sema Kırcı’nın  24 Haziran erken genel seçimlerde Balıkesir’den aday gösterilmemesi yönündeki tepkiler Balıkesir basınına kadar taşınmış durumda.Balıkesir kamuoyu ve basını tarafından “hanımağa” olarak isimlendirilen Sema Kırcı’nın parti ve bürokrasi içerisinde kişisel etkinlik alanı kurmaya çalışması,tertip ve düzen peşinde koşarak,  partiyi acz içersine sürüklediği iddia ediliyor.

GÜNEY MARMARA VE BANDIRMA DA KIRCI’NIN ADAYLIĞINI İSTEMİYOR

Balıkesir merkez yanı sıra Sema Kırcı’nın seçim bölgesi olan Günüy Marmara ve Bandırma’da da 16 mahalle muhtarının,parti eski ilçe başkanları ve yöneticilerin, belediye meclis üyelerinin AK Parti Genel Merkezi’ne Sema Kırcı’nın 24 Haziran erken genel seçimlerinde Balıkesir’den milletvekili adayı gösterilmemesi yönünde dilekçeler yazdıkları öğrenildi.

BANDIRMA’DA 16 MUHTAR İMZALADI

Dilekçe de şu görüşlere yer  veriliyor:

“AK Parti Genel Başkanlığına(Teşkilat Başkanlığına) ANKARA

“24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimler ile Başkanlık seçimleri öncesinde Güney Marmara ve özellikle Bandırma ilçemizde son genel seçimlerde milletvekilimiz seçilen sayın Sema Kırcı’nın parti tabanında seçmende ve bölgede maalesef karşılığı olmamıştır. Buna bağlı sebeplerden partimiz günden güne oy kaybetmiş camia toparlanamamıştır.Vekilimiz halk ve seçmen ile kaynaşmış bölgeye gerçekleşmemiş geldiğinde ise etkin çalışma yapılmamıştır. Bölgemizin yeni süreçte ilçede ikamet eden parti derinliği olan bütün camiayı birleştirecek herkes ile barışık bir isme azami surette ihtiyacı vardır. Bu şartlar bir vekil adayı partimize bölgemize ve ilimize oy anlamında büyük katkı sağlayacaktır.
“Bu partiye hizmet etmiş ve şu an hiç bir beklentisi olmayan biri olarak görüşlerimin dikkate alınmasını ülkem partim ve bölgem adına önemle rica ederim.”

Etiketler: SEMA KIRCI -ak parti - erdoğan

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.