Bugün: 19.06.2018

Bandırma Kavşak Projeleri Başlıyor

Bandırma Kavşak Projeleri Başlıyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’da trafiği önemli ölçüde rahatlatacak ve kente değer katacak kavşak düzenlemelerine önümüzde günlerde başlayacak. Bandırma girişinde trafik yoğunluğunun yaşandığı Liman AVM önündeki kavşak ve Bandırma 6.Ana Jet Hava Üssü’nün önündeki kavşağı yeniden yapacak Büyükşehir Belediyesi, bu iki projeyi 2018 yılında tamamlayıp hizmete açacak.07.06.2017 11:08

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’nın marka değerini yükseltecek iki önemli proje için geri sayıma geçti. Büyükşehir Belediyesi, trafiği önemli ölçüde rahatlatacak ve Bandırma’ya değer katacak kavşak düzenlemeleri için geri sayıma geçti. Önümüzdeki günlerde ihale süreci tamamlanacak kavşak düzenlemeleri kapsamında Bandırma girişinde büyük bir trafik yoğunluğunun yaşandığı Liman AVM’nin önündeki kavşak ve Bandırma 6.Ana Jet Hava Üssü’nün önündeki kavşak yeniden yapılacak.  Liman AVM’nin önündeki 350-400 metre uzunluğunda olması planlanan yeni kavşağın, Erdek-Bandırma-Bursa-Balıkesir istikametleri arasında ulaşımı kolaylaştırması ve trafik yoğunluğunu bitirmesi bekleniyor. Bandırma 6.Ana Jet Üssü önüne ise 150 metre uzunluğunda dal-çıklı kavşağın yapılacağı belirtildi.  Öte yandan projelerin 2018’de tamamlanacağı açıklandı.

 

BAŞKAN UĞUR BANDIRMALI İŞADAMLARINA ANLATTI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun Bandırma’da düzenlediği iftarda ilçeye yapılacak kavşak düzenlemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bandırma ve çevresinin vizyonunu arttıracak projeleri hayata geçirmek istediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, ilçeye ulaşımda değer katacak ve trafiği oldukça rahatlatacak projeleri iş dünyası temsilcilerine anlattı. Bandırma’ya da önemli hizmetler getirdiklerini kaydeden Uğur,ilçeye yapılacak kavşaklar ile ilgili detaylı bilgi verdi. Bandırma ilçe merkezindeki çeşitli noktalara yapılacak kavşakların ihale çalışmalarında sona gelindiğini açıklayan Başkan Uğur,trafiği önemli ölçüde rahatlatacak projelerin birbiri ardına tamamlanarak hizmete açılacağını da duyurdu.


Etiketler: KAVŞAK DÜZENLEMESİ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.